Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Wernisaż wystawy fotograficznej
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 147 (1175) - 17 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Wernisaż wystawy fotograficznej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Konie huculskie w obiektywie
 

Zdjęcie do artykułuW poniedziałek, 4 lipca w płońskiej Galerii „P” otwarta została wystawa fotograficzna „Tradycja na czterech nogach. Konie huculskie w obiektywie Anny Deszczyńskiej, Pauliny Peckiel”.

Przez zaledwie dwa tygodnie Płońsk gości wystawę fotograficzną Anny Deszczyńskiej i Pauliny Peckiel zorganizowaną w ramach Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego „Słowiańska Atlantyda”. W najbliższy piątek wystawa opuści Galerię „P”. Dlaczego warto ją zobaczyć? Ponieważ tematem wystawy są najwdzięczniejsze dla obiektywu zwierzęta - konie.  - Jak ktoś „wpadnie” w konie, to staje się to chorobą na całe życie - mówiła w trakcie wernisażu jedna z autorek wystawy Anna Deszczyńska, redaktorka miesięcznika „Koń Polski”, uwieczniająca w fotografii szczególnie konie rasy huculskiej.

Druga z autorek wystawy - Paulina Peckiel, także fanka rasy huculskiej, jest pracownikiem Polskiego Związku Hodowców Koni. Fotografia jest jej hobby.  Dlaczego akurat konie huculskie? O wyjątkowości tej rasy wypowiedziała się podczas wernisażu właścicielka Zagrody Huculskiej w Ślepowronach Małgorzata Zembrzuska-Witczak.  - Ta wystawa przedstawia specyfikę i wszechstronność koni huculskich, także, mimo ich małych gabarytów, ich siłę i wielkie serce – mówiła.

Anna Piórkowska

A TERAZ RYSUNEK

A już 22 lipca Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza do Galerii „P” na wernisaż wystawy rysunku Jana Wojciecha Nowickiego (Gianni Novischi) na temat życia w warszawskim getcie. Otwarcie o godzinie 19.


foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry