Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 44 (819) - 10 listopada 2010 r. arrow Piątkowe Bądźmy Razem
Piątek, 15 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Piątkowe Bądźmy Razem Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

PCPR podsumowuje projekt
 

Zdjęcie do artykułu „Bądźmy razem - aktywna integracja usamodzielnianych i niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego” - jest to projekt realizowany przez PCPR trzeci rok z rzędu, którego podsumowanie odbyło się w piątek 5 listopada, w sali bankietowej Marco na płońskiej Sadybie.

Beneficjentami projektu są rokrocznie osoby niepełnosprawne (w tym uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej) i usamodzielniane z terenu naszego powiatu.  W bieżącym roku (ramy realizacji projektu to 1 marca - 31 grudnia) udział w projekcie bierze 99 osób. Na projekt składały się: organizacja trzech turnusów szkoleniowo-rehabilitacyjnych w nadmorskim ośrodku „Albatros”, szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, w tym kurs na prawo jazdy, gastronomiczny, fryzjerski i handlowy oraz zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i integracyjne. Na jego realizację przeznaczona została kwota 649.871,61 zł, z czego 581.635,09 to środki unijne, a pozostała suma to środki pochodzące z budżetu starostwa.

W uroczystości podsumowującej projekt udział wzięli m.in. przedstawiciele starostwa (w tym starosta Jan Mączewski, wicestarosta Andrzej Stolpa, radni powiatowi), pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a wśród nich zespół realizujący projekt na czele z dyrektor Agnieszką Piekarz oraz beneficjenci. Ci ostatni (uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej) przygotowali dla pozostałych gości muzyczny program artystyczny. Z programem artystycznym wystąpili również wychowankowie płońskiego Domu Dziecka.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry