Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Jubileusz proboszcza parafii św. Michała w Płońsku, ks. Edmunda Makowskiego
Piątek, 15 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 143 (1171) - 6 grudnia 2017
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Jubileusz proboszcza parafii św. Michała w Płońsku, ks. Edmunda Makowskiego Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

40 lat w sutannie

Zdjęcie do artykułu- Dziękuję szczególnie Bogu za dar kapłaństwa – powiedział ks. Edmund Makowski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Płońsku podczas uroczystości jubileuszowych z okazji 40-lecia przyjęcia przez niego święceń kapłańskich. Jubileusz księdza kanonika obchodzili płońscy parafianie w niedzielę, 7 czerwca.

40-lecie święceń kapłańskich ks. Edmund Makowski chciał uczcić skromnie, ale nie pozwolili mu na to jego parafianie. Wielu z nich, w niedzielę, 7 czerwca przybyło do kościoła parafii św. Michała Archanioła w Płońsku z kwiatami dla jubilata. Byli wśród nich przedstawiciele płońskich służb mundurowych (ks. Edmund Makowski jest kapelanem Komendy Powiatowej Policji i Aresztu Śledczego w Płońsku), nauczycieli (w szczególności katechetów), władz samorządowych, stowarzyszenia rodzin katolickich. Wśród serdecznych życzeń nie zabrakło także łez wzruszenia. Jubileuszowa msza odbyła się w wyjątkowej oprawie muzycznej, za którą odpowiedzialni byli chór płońskiego MCK Allegro Coro, kapela Ludowego Zespołu Artystycznego „Płońsk” pod dyrekcją Jerzego Szpojankowskiego oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Leszkiem Kalkowskim na czele.

Po uroczystej mszy na placu przy kościele odbył się festyn z występami dzieci z płońskich szkół i poczęstunkiem. Całość jako niespodziankę-prezent dla ks. Makowskiego rozgranizowali parafianie.

* * * * *

Ksiądz Edmund Makowski urodził się w roku 1943 roku w parafii Sadłowo. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1969 roku, po nauce w płockim Seminarium Duchownym. Od blisko siedmiu lat jest proboszczem płońskiej parafii św. Michała Archanioła.

Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry