Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Akcja płońskiej biblioteki
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 147 (1175) - 17 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Akcja płońskiej biblioteki Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Internetowa profilaktyka


Zdjęcie do artykułuWe wtorek, 10 lutego obchodzony był europejski dzień propagujący bezpieczne korzystanie z internetu. W obchody tego dnia włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Płońsku.


. Internet jest ogromnym źródłem informacji. Funkcjonowanie człowieka XXI wieku bez znajomości internetu jest już niemal trudne do wyobrażenia. Tego zdania są m.in. organizatorzy płońskiej akcji propagującej bezpieczne korzystanie z sieci.  - Internet ma wiele pozytywnych cech, my zaś chcieliśmy zasygnalizować rodzicom, żeby zwracali większą uwagę na to, z czego dziecko korzysta w internecie. To, że dziecko jest w domu i spędza czas w swoim pokoju, nie równoważy się z tym, że jest całkowicie bezpieczne - mówi koordynatorka akcji „Bezpieczny internet” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku, Bogumiła Iwanowska.
We wtorek, 10 lutego, w holu biblioteki, w godzinach jej otwarcia, wyświetlana była prezentacja multimedialna z informacjami wskazującymi niebezpieczeństwa internetu i sposoby ich uniknięcia. Ponadto przygotowane zostały ulotki dla dzieci i rodziców dotyczące sieci internetowej. W broszurze skierowanej do najmłodszych znalazło się 19 podstawowych zasad bezpiecznego internetu, zawierających m.in. przestrogi o wirusach, zakupach internetowych czy zachowaniu ostrożności w ujawnianiu danych osobowych. Rodzice natomiast otrzymali informacje odnoszące się do szkodliwych treści znajdujących się w internecie, problemach psychospołecznych, takich jak uzależnienie od komputera, czy cyberprzestępczości. Szczególna uwaga zwrócona została w tym przypadku na problem szerzącej się w sieci pedofilii. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała akcję o bezpiecznym internecie po raz pierwszy. Zainicjowana ona została w ramach, ustalonego na 10 lutego przez Komisję Europejską, Dnia Bezpiecznego Internetu 2009. Płońscy organizatorzy zapowiadają kontynuację akcji w przyszłych latach.  - Chodzi nam o to, żeby dzieci i młodzież nie były narażone na te wszystkie niebezpieczeństwa - mówi Bogumiła Iwanowska.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry