Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 29 (704) - 23 lipca 2008 r. arrow Ogólnopolski rejs z przystankiem w Czerwińsku
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ogólnopolski rejs z przystankiem w Czerwińsku Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Księga Wisły

Zdjęcie do artykułuWpiątek, 11 lipca przewodnicząca Fundacji Rozwoju Czerwińska nad Wisłą, Maria Ziemkiewicz chlebem i solą przywitała uczestników ogólnopolskiego rejsu „Księga Wisły”. Czerwiński brzeg był jednym z wielu przystanków ponadmiesięcznej wyprawy.

Ogólnopolski rejs „Księga Wisły” jest przedsięwzięciem zorganizowanym w celu promocji największej polskiej rzeki, wyeksponowania jej wartości przyrodniczych i wzbudzenia w ludziach świadomości o jej pięknie. Udział w rejsie bierze około 100 miłośników Wisły i jej krajobrazu. Wiozą oni ze sobą księgę,w której zbierane są prace (m.in. plastyczne, literackie, fotograficzne) młodych ludzi mieszkających nad jej brzegami. Również w Czerwińsku księga wzbogacona została o trzy prace, stworzone pod kierunkiem nauczycielki plastyki w Gminnym Zespole Szkół, Hanny Sroczyńskiej. Twórcami prac są Tomek Cebula („Czerwińsk nocą”), Ania Dąbrowska („Radość z czerwińskiej Wisły”) i Marta Grzelak („Wisła - serce Czerwińska”). Z zebranych z całego odcinka prac powstanie wystawa prezentowana na ogrodzeniu Parku Łazienkowskiego w Warszawie.

W piątek, 11 lipca jako pierwsza, do brzegu czerwińskiego odcinka Wisły dobiła łódź Wojciecha Kuczkowskiego, autora książki „Wisła. Przewodnik. Monografia krajoznawczo - turystyczna”.  Łącznie w Czerwińsku zacumowało 5 żaglowców i 5 łodzi wiosłowych, z ponad 40 uczestnikami na pokładach. Przywitani oni zostali chlebem i solą przez przewodniczącą Fundacji Rozwoju Czerwińska nad Wisłą, Marię Ziemkiewicz i orkiestrę jednostki OSP Chociszewo. W trakcie kilkugodzinnego postoju uczestnicy rejsu posilili się i zwiedzili miejscowość.  Gościnnością nie wykazały się natomiast władze Czerwińska - podczas pobytu uczestników rejsu nie spotkali się z nimi ani przedstawiciele Urzędu Gminy, ani wójt Michał Walerysiak. Rejs „Księga Wisły” rozpoczął się na kilometrze 0, czyli niemal u źródeł Wisły. Przystankiem końcowym jest Gdańsk, do którego  planują dopłynąć 27 lipca.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry