Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Pogotowie przeciwpowodziowe w trzech gminach
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Pogotowie przeciwpowodziowe w trzech gminach Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wodne zagrożenie

Zdjęcie do artykułuW ubiegłym tygodniu strażacy mieli pełne ręce roboty. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic, podtopionych posesji, wyciągali karetki pogotowia z błota. W trzech gminach od środy, 31 stycznia obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Ubiegłotygodniowa odwilż, a przedtem - można powiedzieć - mokra jesień, przyniosły efekty w postaci wielu podtopień i zalanych piwnic. W trzech gminach: Sochocin, Joniec i Nowe Miasto obowiązuje od środy, 31 stycznia stan pogotowia przeciwpowodziowego. Sytuacja na Wkrze i Sonie jest monitorowana, obecnie poziom wody w rzekach już opada.

 

W poniedziałek, 29 stycznia strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic budynków w Niedarzynie i Woli Folwark (gm. Baboszewo), na ulicy Słowackiego w Sochocinie, Strożęcinie (gm. Raciąż), Chociszewie (gm. Czerwińsk). W Starczewie (gm. Dzierzążnia) podtopiona została posesja, w Kamienicy (gm. Załuski) straż pożarna wypompowywała wodę z kotłowni w szkole.

We wtorek, 30 stycznia, nocą, strażacy zostali wezwani na ulicę Graniczną w Płońsku, gdzie w błocie utknęła karetka pogotowia z pacjentem. Udało się ją wyciągnąć. Tego samego dnia, również na Granicznej w Płońsku, woda podchodziła pod budynek gospodarczy, podtopiła również kotłownię, od działań jednak odstąpiono, ponieważ poziom wody się nie podnosił. Strażacy wypompowywali wodę z podtopionych posesji w Załuskach, Zaborowie (gm. Naruszewo), Wojnach (gm. Załuski, Niedarzynie (gm. Baboszewo) i z piwnicy w Kępie (gm. Sochocin).

W przypadku jednej z posesji w Niedarzynie woda odcięła dostęp do domu, a jej poziom sięgał blisko metra. Wójt gminy Baboszewo przydzielił mieszkańcom tego domu lokal zastępczy na czas wypompowywania wody z posesji. Również we wtorek podtopiona została posesja przy ulicy Granicznej w Płońsku.

W środę, 31 stycznia strażacy wypompowywali wodę, która podtopiła budynki gospodarcze w Karolinowie (gm. Nowe Miasto), z piwnic w Nowym Mieście i Radzyminku (gm. Naruszewo).

W czwartek, 1 lutego na drodze w Kraszewie Podbornym (gm. Raciąż) utknęła w błocie karetka pogotowia. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic budynków w Kiełbowie i Koziebrodach (gm. Raciąż); w Kębłowicach (gm. Naruszewo) podtopiona została posesja, podobne zdarzenie miało miejsce w Kaczorowach (gm. Raciąż) i Cempkowie (gm. Płońsk). Strażacy wypompowywali wodę również ze stajni należącej do hotelu w Kępie (gm. Sochocin).

W piątek, 2 lutego strażacy wypompowywali wodę z posesji w Parlinie (gm. Czerwińsk, Niepiekłach (gm. Załuski), Niedarzynie (gm. Baboszewo).

W sobotę, 3 lutego po raz kolejny strażacy zostali wezwani do karetki pogotowia, która zakopała się w błocie, tym razem na drodze w Milewie (gm. Sochocin) . Strażacki samochód nie był w stanie z błota jej wydobyć, udało się to dopiero za pomocą  rolniczego ciągnika. Tego samego dnia strażacy wypompowywali wodę z piwnicy budynku w Nowym Mieście.

Również w sobotę strażacy umacniali wał z worków przy Wkrze w Gutarzewie (gm. Sochocin), zauważono bowiem przesiąki.

W niedzielę, 4 lutego strażaków wezwano na ulicę Warszawską w Czerwińsku. Wypompowali wodę z piwnicy budynku wielorodzinnego, w której był piec centralnego ogrzewania.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry