Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Trzech wspaniałych - sami o sobie
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Trzech wspaniałych - sami o sobie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Samorządowa tradycja

Zdjęcie do artykułuTradycją już jest, że na początku roku spotykają się trzej samorządowcy, żeby pochwalić się przed zaproszonymi gośćmi swoimi osiągnięciami w minionym roku. W tym roku wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa oraz burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, oprócz kilkunastominutowych przemówień, mieli przygotowane filmiki mówiące o osiągnięciach samorządów, którymi kierują. Przez prawie dwie godziny w sali weselnej Marco w Płońsku przechwalali się, czego to nie zrobili i jakich to dróg nie wybudowali.

Spotkanie noworoczne, które odbyło się we wtorek, 30 stycznia, przyciągnęło nie tylko urzędników zarządzanych przez trzech samorządowców, ale i gości z Warszawy i Ciechanowa, m.in. Marka Miesztalskiego, skarbnika województwa mazowieckiego, Jacka Zawiślańskiego, dyrektora ciechanowskiej Delegatury Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Krzysztofa Bieńkowskiego, kierownika ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Elżbietę Szymanik, zastępcę dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Andrzeja Kamasę, dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz płońskich urzędników, radnych, dyrektorów szkół i jednostek podległych oraz duchowieństwa.

Na scenie samorządowcy chwalili się inwestycjami, które ich samorządy zrealizowały w 2017 roku. Każde przemówienie było wspierane prezentacją zdjęciową lub filmami, na których można było zobaczyć nowe drogi w gminie Płońsk, powiecie płońskim oraz inwestycje zrealizowane przez Urząd Miejski w Płońsku.

Najwięcej do pokazania gościom miał burmistrz Andrzej Pietrasik, który przez kilkanaście minut ze sceny opowiadał o osiągnięciach, by po swoim wystąpieniu przekazać mikrofon rzecznikowi urzędu miejskiego, który zaprezentował inwestycje zaplanowane.

Wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski tradycyjnie pochwalił się swoimi dokonaniami, mówiąc poezją. Przy prezentacji gminy Płońsk można było wysłuchać, jak to fajnie się żyje w gminie i jak wiele dzięki poczynaniom wójta zrobiono dla mieszkańców. Na filmach przygotowanych przez gminę można było obejrzeć wystąpienia radnego i sołtysa opowiadających o pięknej ziemi płońskiej oraz prezentujących nowy asfalt w swoich sołectwach.

Starosta Andrzej Stolpa za pomocą slajdów pokazał, co dzięki staraniu rady powiatu zostało wykonane i zrobione oraz ile środków przeznaczono na dane inwestycje.

Gdy tylko samorządowcy zakończyli swoje przechwalanki, do głosu zostali dopuszczeni goście, którzy do gospodarzy spotkania skierowali wiele ciepłych i pochwalnych słów.

Wtorkowe świętowanie samorządcom umilili uczniowie płońskiej szkoły muzycznej „Nutka”.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry