Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Obradowali radni gminy Dzierzążnia
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Obradowali radni gminy Dzierzążnia Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Więcej na drogi

Zdjęcie do artykułuGłównym punktem obrad poniedziałkowej (29 stycznia) sesji rady gminy Dzierzążnia były zmiany w tegorocznym budżecie.

Radni zwiększyli wydatki inwestycyjne o ponad 537 tys. zł, przeznaczając je głównie na zabezpieczenie przebudowy dwóch gminnych dróg: Pomianowo Dzierki - ponad 217 tys. zł i Korytowo - Kucice - blisko 311 tys. zł. Pierwsza droga, według kosztorysu, ma kosztować ponad 517 tys. zł a druga blisko 676 tys. zł. Gmina ubiega się o dofinansowanie inwestycji z FOGR. Konieczność zwołania poniedziałkowej sesji wynikała z faktu, że urząd chce ogłosić przetarg na wykonawców tych dróg.

 

Radni na temat budowy gminnych dróg długo dyskutowali. Radna Iwona Kawecka mówiła, że czuje się jak „sierota”, bo radni zgłaszali po 2 propozycje odcinków dróg do przebudowy, jedna z jej propozycji została odrzucona, na co się zgodziła, bo miała być robiona druga z dróg, tymczasem droga ta nie została dokończona.

Radny Krzysztof Zimny dopytywał dlaczego w projekcie budżetu na ten rok przewidziano zbyt małe - o 400 tys. zł mniej - środki na dwie powyższe drogi. Skarbnik odpowiadała, że gdy planowano budżet, nie było jeszcze kosztorysów przebudowy dróg, a poza tym nie ona szacuje te wydatki, ale wydział inwestycyjny.

- Tyle możemy zrobić, ile będziemy mieć środków - mówił wójt Witold Pająk, dodając, że planowane inwestycje drogowe w tym roku to „nie w kij dmuchał”. - Nie da się zrobić drogi bez pieniędzy, a na kredyt się nie zgadzacie.

Wójt argumentował, że gmina ma potrzeb wiele, zgłaszają je również strażacy OSP, a trzeba się liczyć z tym, że w przyszłym roku trzeba będzie znaleźć pieniądze na modernizację gminnej hydroforni.

Radny Zimny odparł, że rada na kredyty zgody nie wyraża, bo chce, by gmina Dzierzążnia istniała.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry