Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Obrady radnych gminy Naruszewo
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Obrady radnych gminy Naruszewo Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Sesja o drogach i remontach

Zdjęcie do artykułuPodczas wtorkowej sesji, 30 stycznia, radni gminy Naruszewo zdecydowali o przesunięciu środków w budżecie na zakup kruszywa na drogi gminne oraz przyjęli plany prac komisji gminnych.

Najważniejszym tematem sesji był stan dróg gminnych, który w ostatnim czasie daje się we znaki mieszkańcom. Urząd gminy twierdzi, ze przez pogodę ma związane ręce i nawet jeśli nawiezie się żwir na drogi, to za kilka dni zostaje on wypłukany przez opady deszczu, które w ubiegłym roku były utrapieniem nie tylko rolników, ale jak widać po gminie Naruszewo, również urzędników. Radni byli zgodni, że zakup i nawożenie żwiru nie poprawi jakości dróg i dlatego przystali na propozycję wójt Beaty Pierścińskiej o przesunięciu środków w budżecie na zakup kruszywa i mieszanki na drogi gminne. Radni jednogłośnie zdecydowali o przesunięciu 50 tys. zł na ten cel, bo - jak podkreślali - stan dróg w gminie w ostatnich miesiącach jest fatalny. Nawożenie dróg kruszywem pozwoli również, według pani wójt, na ich dłuższą eksploatację, bo takie rozwiązania sprawdzają się w sąsiedniej gminie Czerwińsk.

- W gminie Czerwińsk drogi gminne wykonane z kruszywa nie wymagają nakładów finansowych przez kilka lat - mówił radny Zenon Szczypiorski. Dodawał, że tu nie ma o czym dyskutować, tylko trzeba przeznaczyć środki na polepszenie stanu dróg, bo problem jest w całej gminie.

Wójt informowała radnych, że docierają do niej różne sygnały o fatalnym stanie dróg, ale prosiła ich o przekazanie mieszkańcom informacji, że jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, to gmina zrobi wszystko, żeby jak najszybciej uzupełnić ubytki w żwirówkach i wyruszą sprzęty, które wyrównają drogi.

Gmina w najbliższym czasie będzie starała się o pozyskanie środków zewnętrznych, dzięki którym będzie można przebudować drogi w Stachowie, Skwarach i Pieścidłach.

- Z końcem grudnia 2017 r. złożyliśmy wniosek do urzędu marszałkowskiego o pozyskanie środków na przebudowę odcinka drogi gminnej w Stachowie. Jest to krótki odcinek (niecałe 400 metrów), ale kwota kosztorysowa na asfaltowanie tej drogi to ponad 272 tys. zł - informowała wójt Pierścińska. - Na asfaltowanie tej drogi liczymy na dofinansowanie około 100 tys. zł, resztę dołożymy ze środków własnych - dodawała. Jak wskazywała, na drogi w Pieścidłach i Skwarach urząd gminy ma już przygotowane mapy do celów projektowych.

Oprócz budowy i naprawy dróg gmina planuje doposażyć i wyremontować świetlicę wiejską w Skarszynie, na którą urząd otrzymał niewielkie dofinansowane, bo tylko 10 tys. zł, ale jak zapewniała radnych wójt, remont świetlicy gmina planuje wykonać własnymi siłami gospodarczymi.

- Do świetlicy w Skarszynie chcemy zakupić stoły, krzesła oraz zastawę na 60 osób - informowała wójt Pierścińska.

Dodawała, że doposażenia doczeka się również świetlica w Naruszewie, gdzie zostanie zakupiona zastawa na 80 osób, telewizor oraz nagłośnienie.

Radni w czasie posiedzeń komisji uzgodnili, że przychylają się do prośby starosty płońskiego i przekażą powiatowi 40 tys. zł, na dokumentację projektową na budowę drogi powiatowej Trębki - Strzembowo - Kamienica. Starostwo planuje przebudowę 13 km drogi, z czego ponad 6 km przebiega przez gminę Naruszewo. Jak informowała wójt Pierścińska - w bieżącym roku starostwo zamierza wykonać dokumentację techniczną i ubiegać się  o ośrodki zewnętrzne. Planowane wykonanie inwestycji to 2019 rok.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry