Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Problem trwa od lat
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Problem trwa od lat Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

I ciągle niebezpiecznie!

Zdjęcie do artykułuPodczas środowej sesji rady gminy Płońsk (31 stycznia) wrócił temat niebezpiecznego skrzyżowania powiatowej ulicy Kwiatowej z krajową dziesiątką w Brodach. Skrzyżowania, gdzie pomimo dużego ruchu pojazdów i wielu interwencji, nie ma nawet wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Przewodniczący rady, Włodzimierz Kędzik poinformował, że skierowany został wniosek do starostwa o rozwiązanie problemu tego skrzyżowania.

- Tam giną ludzie - mówił na sesji radny Tadeusz Krawczyk, dodając, że nie ma w tym miejscu ograniczenia prędkości, ani przejścia dla pieszych, a dzieci muszą przejść przez dziesiątkę, by dostać się do szkoły i przez lata nic nie zostało w tej sprawie zrobione.

Przewodniczący rady mówił, że skierowane zostało również pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wyznaczenie przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej.

Zdaniem Kędzika, bezpieczeństwo w tym miejscu można było poprawić, gdyby starostwo modernizując ulicę Kwiatową, to skrzyżowanie uwzględniło. Ale, jak mówił przewodniczący, starostwo poszło na łatwiznę i skrzyżowanie zostało pominięte, mimo dużego ruchu pieszych i faktu, że nie można powiedzieć, iż piesi przechodzą przez dziesiątkę, bo właściwym określeniem jest, że się przedostają.

Jak informuje płońska policja - w 2015 roku doszło na tym skrzyżowaniu do 1 wypadku, w którym ranna została jedna osoba, w 2016 - był 1 wypadek i 8 rannych oraz 3 kolizje, w 2017 - 6 kolizji. W tym roku zdarzył się tam wypadek (na zdjęciu) śmiertelny - zginął pieszy.

Do tej sprawy wrócimy.

Dziesiątka i Szpondowo

Podczas środowej sesji dyskutowano również o innych drogach krajowych. Wójt Aleksander Jarosławski informował, że trwają rozmowy dotyczące nowego przebiegu dziesiątki. Samorządy chcą, by planowana w przyszłości budowa krajowej dziesiątki została poprowadzona po obecnym śladzie, ewentualnie, by nie została zbyt oddalona od obecnego przebiegu.

Wójt mówił również, że trwają rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy ronda na krajowej pięćdziesiątce w Szpondowie - gmina ma wykonać projekt, musi jednak pozyskać zgodę właścicieli gruntu potrzebnego pod budowę ronda.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry