Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Miasta wnioski o dofinansowanie
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Miasta wnioski o dofinansowanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Będzie kasa na obwodnicę?

Płońsk ubiega się o unijne środki na budowę obwodnicy zachodniej - wniosek przeszedł ocenę formalną. Budowa obwodnicy ma być częścią większego projektu. O jakie pieniądze i na co ubiega się jeszcze miasto?

Informacja o inwestycjach, na które miasto ubiega się o dofinansowanie była jednym z punktów środowych obrad (31 stycznia) rady miasta Płońska.

Budowa obwodnicy - od ulicy Płockiej do Młodzieżowej ma być elementem większego projektu, na realizację którego Płońsk ubiega się o unijne dofinansowanie. Wartość całego projektu jest szacowana na ponad 65,3 mln zł, a tym miasto wnioskuje o ponad 52 mln zł.

W ramach tego zadania planowana jest oprócz budowy obwodnicy zachodniej, m.in. budowa ścieżek rowerowych wraz z kładkami nad Płonką (od osiedla Poświętne do obwodnicy zachodniej) oraz w ciągu ulicy 1 Maja; budowa obwodnicy wewnętrznej od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Żołnierzy Wyklętych, budowa 3 parkingów (Żołnierzy Wyklętych, Młodzieżowa i Mazowiecka), zakup dwóch miejskich autobusów (spalinowy i elektryczny) oraz budowa przystankowych wiat, zakup rowerowych stojaków. Miejski wniosek przeszedł już ocenę formalną.

Miasto ubiega się również o pieniądze na przebudowę placu 15 Sierpnia i małego rynku przy ul. Pułtuskiej wraz z budową parkingów i przebudową budynku przy ul. Grunwaldzkiej 1 (całość szacowana na ponad 13 mln zł). Urząd złożył wniosek o dofinansowanie renowacji zabytkowej kamienicy przy ul. Warszawskiej 2 do funkcji muzeum (ponad 2,5 mln zł).

Kolejny wniosek dotyczy projektu „Wielka sztuka w małym mieście” - chodzi o remont i przebudowę dwóch kamienic: Grunwaldzka 2 i Płocka 2 (wartość 3,4 mln zł, w tym dofinansowanie blisko 2,3 mln zł). Miasto ubiega się również o środki na utworzenie Klubu Seniora + (wartość 134 tys. zł) oraz na projekt dotyczący dodatkowych zajęć w szkołach (2,4 mln zł, w tym większość to dofinansowanie). Obecnie miasto realizuje edukacyjny projekt w szkołach - na dodatkowe zajęcia i wyposażenie pozyskano blisko 1,6 mln zł.

Inne środki

Miasto pozyskało środki - blisko 600 tys. zł rządowej dotacji na zadanie związane ze szkolną infrastrukturą - łącznie inwestycja jest szacowana na ponad 2 mln zł i obejmuje remonty infrastruktury sportowej w SP nr 2, 3 i 4, zakup sprzętu oraz budowę boiska w SP nr 2 oraz budowę placu gier w SP nr 4. Pozyskano również środki na budowę sieci wodociągowej, kanalizacji w planowanej obwodnicy zachodniej (blisko 3,7 mln zł w tym dofinansowanie 1,4 mln zł) a także na zagospodarowanie zieleni w mieście, w tym m.in. na Rutkach (blisko 2,6 mln zł, w tym dofinansowanie 1,9 mln zł).

Wniosek dotyczący dofinansowania modernizacji energetycznej budynków SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 i Przedszkola nr 1 (5,3 mln zł) znajduje się na liście rezerwowej projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry