Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Projekt płońskiego stadionu gotowy
środa, 21 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Projekt płońskiego stadionu gotowy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Teraz potrzebne miliony!

Projekt budowy nowego stadionu w Płońsku jest gotowy, miasto dysponuje również pozwoleniem na budowę. Ale na realizację inwestycji potrzebne są miliony i bez pozyskania dofinansowania nowy stadion nie powstanie.

Projekt przewiduje budowę zadaszonych trybun dla kibiców z maksymalną liczbą siedzisk 1000, budynku szatniowo-magazynowego z sanitariatami, stadionu lekkoatletycznego (kat. IIIa), 8-torowej bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni poliuretanowej.

Nawierzchnia boiska piłkarskiego miałaby być naturalna (rozgrywki max. III liga), a projekt przewiduje także ogrodzenie stadionu i wewnętrzne ogrodzenie płyty boiska z bieżnią, oświetlenie, budowę dróg wewnętrznych, parkingów, drenażu pod boiskiem, instalacji nawadniania boiska a także siłowni, zlokalizowanej w budynku socjalno-sportowym.

Miasto dysponuje gotowym projektem i pozwoleniem na budowę, które jest ważne przez trzy lata.

Podczas środowej sesji rady miasta (31 stycznia) szefowa wydziału współpracy i rozwoju Lilianna Kraśniewska odpowiadając na pytanie dotyczące budowy stadionu mówiła, iż kosztorys opiewa na 15 mln zł, miasto chce się ubiegać o dofinansowanie w momencie, gdy taka możliwość się pojawi. Mówiła również, że z ministerstwa sportu można pozyskać maksymalnie 30 proc. wartości inwestycji i nie więcej niż 3 mln zł.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry