Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow W sprawie oszustw na około 100 milionów
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
W sprawie oszustw na około 100 milionów Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Zatrzymani płońszczanie!

Zdjęcie do artykułuW czwartek, 14 grudnia łódzcy policjanci zatrzymali w Płońsku dwóch mężczyzn - Sławomira J. i Artura W., podejrzanych o przynależność do grupy przestępczej, która miała wyłudzać podatek VAT i prać brudne pieniądze na dużą skalę.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą sprawę zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała podatek VAT - dotychczas zarzuty postawiono 25 osobom.

- 14 grudnia 2017 roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej w Łodzi na terenie Płońska zatrzymali 43-letniego prezesa i 41-letniego menadżera - informuje zespół prasowy KWP w Łodzi. - Jak wynika z zebranego materiału dowodowego wchodzą oni w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przekazywaniem na rachunki bankowe podmiotów gospodarczych co najmniej 100 milionów złotych pochodzących z przestępczego procederu.
Polegał on na podaniu nieprawdziwych danych w deklaracjach podatkowych i uszczupleniu VAT. Takie nielegalne działania miały „wyprać pieniądze” przez utrudnienie stwierdzenia ich przestępczego pochodzenia i osiągnięcie znacznych korzyści majątkowych. Przeszukania, w trakcie których zabezpieczono m. in. dokumentację księgową dotyczyły prowadzonego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Łodzi śledztwa.

Decyzją sądu obaj zatrzymani w Płońsku mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Miesiąc wcześniej, również na terenie Mazowsza, funkcjonariusze zatrzymali dwóch prezesów spółek - jak podaje łódzka policja, przedsiębiorstwa te prowadzone przez 40-letniego obywatela Turcji i 45-letniego Polaka kupowały „puste” faktury VAT, czyli nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistych zdarzeniach gospodarczych. Na poczet grożących kar zabezpieczono m. in. ponad 200 tysięcy złotych.

W okresie od lipca 2016 roku policjanci prowadzili działania dotyczące tej grupy na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. Do chwili obecnej 25 osobom przedstawiono zarzuty, wśród nich głównym organizatorom. Wobec 6 sąd zastosował tymczasowy areszt. Sprawa, według informacji policji, nadal ma charakter rozwojowy.

Katarzyna Olszewska

PS. Zapytaliśmy łódzką prokuraturę o szczegóły - w tym jakie zarzuty przedstawiono zatrzymanym w Płońsku mężczyznom i jaki był ich udział w sprawie. Do momentu zamknięcia tego numeru Płońszczaka nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Do sprawy wrócimy.

foto: archiwum
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry