Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Pogorzelcy z Bogucina dziękują ludziom dobrej woli
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Pogorzelcy z Bogucina dziękują ludziom dobrej woli Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Stracili wszystko - ale przyszła pomoc

Zdjęcie do artykułuOto kolejna dobra i ważna wiadomość. Rodzina, która w listopadowym pożarze domu w Bogucinie straciła cały swój dobytek, powolutku podnosi się z nieszczęścia. To między innymi dzięki Wam, nasi drodzy Czytelnicy.

Przypomnijmy krótko, że w nocy z 21 na 22 listopada drewniany dom w Bogucinie w gminie Raciąż stanął w ogniu.

Tylko krok dzielił od wielkiego nieszczęścia mieszkającą w nim sześcioosobową rodzinę, która cudem uszła z życiem. Pożar bowiem rozprzestrzenił się już wewnątrz budynku, gdy wybudzona z jakiegoś powodu ze snu babcia Bożena zaalarmowała rodzinę o niebezpieczeństwie.

 

Była przerażona, bo w pierwszej chwili pomyślała, że może jest już za późno dla jej dzieci i małych wnuków…

Dziś mieszkańcy strawionego przez ogień domu powolutku otrząsają się z nieszczęścia, jakie ich spotkało. I chociaż stracili zupełnie wszystko, wyszli z tej tragedii bez szwanku, a dzięki ludziom dobrej woli przysłowiowo stają na nogi. Dziś rodzina z Bogucina chce podziękować za okazaną pomoc.

„Pomoc przyszła natychmiast. Ksiądz proboszcz i parafia Gralewo, wioski z naszej parafii i gminy, a także wiele nieznanych osób chcących zachować anonimowość, dzieci ze szkoły w Gralewie, gdzie chodzi nasz starszy synek, które robiły kartki świąteczne, a ich rodzice piekli ciasta na świąteczny kiermasz… Nie wiem, jak za to wszystko podziękować. W imieniu mojej rodziny i rodziców dziękuję za wszelką pomoc, za każdą życzliwość i dobroć, których doświadczyliśmy i doświadczamy. Brakuje mi słów, płyną łzy…

Smutne będą dla nas te święta, jednak uwierzyliśmy, że z Panem Jezusem także dla nas rodzi się nadzieja, że w naszym nieszczęściu nie jesteśmy sami. Jest tylu życzliwych ludzi, dobrych ludzi, którzy są z nami, a z którymi dzielimy się teraz opłatkiem i za dobro nam okazane - DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy i prosimy z serca, aby Bóg to dobro wynagrodził. On wie najlepiej - jak” - pisze do nas Iwona z prośbą, byśmy przekazali te podziękowania naszym Czytelnikom.

Anna Piórkowska

foto: OSP Raciąż
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry