Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Ostatnia zmiana nazwy ulicy
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Ostatnia zmiana nazwy ulicy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Witold Grzebski za Kruczkowskiego

Wiadomo już, że ulica Leona Kruczkowskiego w Płońsku będzie nosiła imię Witolda Grzebskiego, związanego z ziemią płońską żołnierza Armii Krajowej. Nazwa ulicy została zmieniona zarządzeniem wojewody.

Informowaliśmy już o tym, że radni miasta Płońska zmienili wskazane przez IPN nazwy kilku ulic - w związku z ustawą dekomunizacyjną samorządy miały na to czas do początku września. Po tym terminie wojewoda przysłał ratuszowi pismo, informując, że zmianie powinna również ulec nazwa ulicy Leona Kruczkowskiego (pisarz i publicysta, działacz PZPR, w latach 1947-1962 poseł na sejm).

W takiej sytuacji decyzja należała do wojewody. Ratusz wskazywał, by ulica nosiła imię Józefa Otłowskiego - nauczyciela płońskiego ogólniaka.

W środę, 13 grudnia wojewoda mazowiecki w drodze zarządzenia zdecydował, że ulica będzie nosiła nazwę Witolda Grzebskiego. Taką propozycję przedstawił wojewodzie radny powiatowy, Artur Czapliński (PiS).

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry