Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Gmina Joniec z nowym budżetem
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Gmina Joniec z nowym budżetem Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Cztery wodociągi

Zdjęcie do artykułuRadni gminy Joniec na poziomie 9,8 mln zł po stronie dochodów, a ponad 10,25 mln zł po stronie wydatków uchwalili przyszłoroczny budżet, w środę, 13 grudnia podejmując jednogłośnie stosowną uchwałę.

W kwestii wydatków gminę Joniec najwięcej kosztować będzie oświata, na którą przewiduje wydać ponad 3 mln zł. W tej kwocie mieści się utrzymanie szkół i oddziałów przedszkolnych w Jońcu i Królewie. Drugi pod względem wysokości wydatek to administracja publiczna, pod którą kryją się koszty utrzymania urzędu (ponad 2 mln zł) i rady gminy (79 tys. zł). Łącznie w tym dziale zabezpieczona została kwota ponad 2,2 mln zł. Kolejny duży dział to pomoc społeczna, której koszty zaplanowano na poziomie ponad 411 tys. zł, z przeznaczeniem m. in. na zasiłki i świadczenia społeczne (52 tys. zł) oraz na utrzymanie ośrodka pomocy społecznej (ponad 281 tys. zł).
469 tysięcy zł to natomiast koszt gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. W dziale transport i łączność zdecydowana większość zaplanowanych wydatków przeznaczona zostanie na bieżące utrzymanie i remont dróg, na co gmina zabezpieczyła 120 tys. zł. Ponad 52 tys. zł zabezpieczono na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową, ponad 59 tys. zł na kulturę.

W planach inwestycyjnych gminy na rok 2018 znalazły się budowy odcinków wodociągu: Nowa Wrona - Ludwikowo (20 tys. zł), Stara Wrona - Omięciny - Proboszczewice (100 tys. zł), odcinka w Popielżynie Zawadach (30 tys. zł) i wodociągu we wsi Szumlin (50 tys. zł). W przyszłym roku gmina zamierza wydać 31 tys. zł na dofinansowanie budowy drogi Wrońska - Omięciny - Proboszczewice. Przymierza się także do modernizacji budynków (300 tys. zł): urzędu, Zespołu Szkół w Jońcu i Szkoły Podstawowej w Królewie. Blisko 17 tys. zł zabezpieczyła na budowę i rozbudowę systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi na terenie powiatu - projekt realizowany przez starostwo. 

Deficyt w wysokości blisko 453 tys. zł gmina ma zamiar pokryć równoważną kwotą pożyczki.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry