Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Piękna inicjatywa w Gralewie
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Piękna inicjatywa w Gralewie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Świątecznie i charytatywnie

Zdjęcie do artykułuOtwarte serca i potrzeba integracji - to główne powody, dla których w sobotę, 16 grudnia, licznie zebrała się społeczność szkolna w Starym Gralewie, gm. Raciąż.

Kiermasz świąteczny w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Starym Gralewie to inicjatywa charytatywna, w którą chętnie włączyli się zarówno uczniowie, jak też ich rodzice i nauczyciele. Celem organizatorów kiemraszu była pomoc rodzinie z Bogucina, która straciła dom w pożarze.

Przewodnicząca rady rodziców Monika Liberadzka i dyrektor szkoły Krzysztof Borkowski podkreślali, że atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprzyja refleksjom, daje nadzieję i przebaczenie. Cieszymy się z bliskości innych i chętniej pomagamy, uświadamiając sobie jak przewrotny bywa los. Dziękowali wszystkim, którzy tak serdecznie zaangażowali się, by wesprzeć potrzebującą rodzinę.

By jak najwięcej zebrać dla niej pieniędzy, rodzice upiekli przeróżne ciasta, które można było zakupić za dowolną kwotę. Były też kawa czy herbata. Szczególnie zwracały uwagę stoliki z pracami rękodzielniczymi, które wykonali uczniowie.

- Wszyscy się przyłożyli - podkreślały Maria Małecka i Weronika Kucharska, które przygotowały na kiermasz choinkę i bombki.

Inni zrobili stroiki, bałwanki, rozmaite ozdoby, które przyciągały wzrok i kolorami, i oryginalnymi materiałami, z których zostały wykonane, np. płatków kosmetycznych, plastikowych kubeczków czy orzechów.

By zebrać jak najwięcej pieniędzy, uczestnicy kiermaszu licytowali też różne produkty, m.in. niektóre z prac świątecznych oraz np. kalendarze.

Cały dochód, jaki udało się pozyskać - ponad 6 tys. zł - przeznaczono na rzecz rodziny z Bogucina.

Małgorzata Wielechowska

foto: Małgorzata Wielechowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry