Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Kolejne kawałki naszego młodego wokalisty
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Kolejne kawałki naszego młodego wokalisty Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Alan i jego ep-ka

Zdjęcie do artykułuO tym, że o Alanie Cyprysiaku będzie głośno, wiedzieliśmy od dawna. Młody wokalista, którego znamy z wielu występów w powiecie płońskim czy też z ekranu telewizyjnego, może się pochwalić kolejnymi utworami. Właśnie wydał swoją debiutancką ep-kę „Delta”.

Ep-ka, czyli minialbum muzyczny, jest solową płytą z kilkoma piosenkami. Alan, którego muzyczny rozwój obserwowaliśmy m.in. w programie The Voice of Poland, dalej się prężnie rozwija. Jego „Delta” ma pięć utworów, z których cztery napisał wokalista w typowych dla niego klimatach, czyli electro-pop i rnb.

Artysta podkreśla, że tytułowa „Delta” oznacza wynikową zdarzeń, które ciągle dzieją się na jego drodze muzycznej i życiowej.
 
- Deltę możemy zobrazować jako górę, której szczyt oznacza cel, kierunek, w którym podążam, bez względu na to, co przydarzy się podczas samej wędrówki. Wszystko, co napotykamy podczas drogi, kształtuje i przygotowuje do tego, co znajdziemy na wierzchołku przysłowiowej góry - mówi muzyk.

Dodaje, że „Delta” to przede wszystkim życie każdego z nas. Życie, na które składają się wszystkie możliwe rodzaje emocji. Smutek, szczęście, miłość, złość...

- To, co się nam przydarza warto przyjmować z otwartymi rękami i czerpać z tego siłę do działania. Ja potem przelewam te zdarzenia na papier i przekazuję w dźwiękach - tłumaczy Alan Cyprysiak. - W „Let Me Know You Love Me” oraz „Come Closer” usłyszymy beztroskę nocnych imprez, a w „Nie Ma Nas” i „Can’t Stop Loving You” - złość, żal i smutek związane z rozstaniem.

Ten ostatni utwór Alan uznaje za motor napędowy jego ep-ki, choć wcale nie powstał jako pierwszy. Najpierw była „Noc”, którą zawarł na płycie bardziej, aby pożegnać się z wydarzeniami wcześniejszych lat.

- Kawałek można było już usłyszeć pod koniec 2016 r. Utwór powstawał bardzo długo i wiąże się z nim duży bagaż emocjonalny. Zamykałem w tamtym momencie, nie ze swojej woli niestety, pewien etap mojego życia. Stałem przed jedną wielką niewiadomą, ale - tak jak w piosence - wierzyłem, że po nocach pełnych mroku nadejdą te lepsze, jaśniejsze dni - przyznaje dziś Alan.

Zaznacza, że - aby napisać „Can’t Stop Loving You” - przeszedł pewną wędrówkę.

- Wszystko było niespodziewanym ciągiem zdarzeń - wspomina. - Dostałem propozycję współpracy od przyjaciółki, która poznała mnie z kompozytorem tego kawałka. Tekst i melodię do niego napisałem w 3 godziny na klatce schodowej, czekając na klucz, którego zapomniałem. Mając dużo czasu do przemyśleń, stworzyłem słowa o ciężkiej relacji, w której w tamtym momencie się znajdowałem. O dwójce ludzi, którzy pomimo tego, że bardzo się kochają, mają problem w komunikacji i zbliżeniu do siebie. Utwór napisałem jako duet. Miała w nim uczestniczyć Maria, jedna z afroamerykańskich wokalistek. Razem wybraliśmy się do Icy Penguin Studio. Tam pokazałem kawałek, który spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Po nagraniu go, dostałem propozycję stworzenia całej ep-ki. Utwór ostatecznie zaśpiewałem z Evą Ekwą, wokalistką znaną także z The Voice of Poland - opowiada Alan, który nie wyobraża sobie innej przyszłości niż wokalna kariera. Twierdzi, że kierunek, w którym podąża, to także każda piosenka, którą pisze. Każda z osobna, by mogła powstać - jak zaznacza - musi przebyć wędrówkę, dzięki której pojawiają się pomysły i dzięki której nabiera siły, by tworzyć.

Młody muzyk oczywiście ma już plany na nowy materiał.

- Już w trakcie domykania prac nad „Deltą” kończyłem pisać kolejne utwory. Nadal chcę tworzyć i dzielić się muzyką! Z pozamuzycznych planów, kontynuuję podróże po świecie. Niedługo poszukam inspiracji w Jordanii. Na dodatek każdy dzień przybliża mnie do dyplomowego koncertu, który zakończy moją naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina - mówi Alan.

Małgorzata Wielechowska

foto: okładka: autor - Icy Penguin
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry