Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Szesnasta edycja samorządowego konkursu
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Szesnasta edycja samorządowego konkursu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Co wiedzą o Płońsku?

Zdjęcie do artykułuKto wybiera radnych miejskich, jak się nazywa burmistrz, gdzie wyrobić dowód, w jaki sposób upamiętniono fakt pobytu Henryka Sienkiewicza w Płońsku, których płońszczan nazwiska noszą ulice? To tylko niektóre pytania, na które odpowiadali uczestnicy szesnastej już edycji samorządowego konkursu wiedzy o Płońsku.

Konkurs odbył się w czwartek, 14 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Siedem drużyn składających się z uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych musiało się wykazać wiedzą o historii i samorządzie Płońska, postaciach z miastem związanych.

 

A pytania były różne, w tym również jak nazywa się urzędujący burmistrz, które ulice noszą imię znanych płońszczan. Okazuje się, że z tą samorządową wiedzą różnie bywa, bo na pytanie kto i na jakiej podstawie wybiera miejskich radnych, padła odpowiedź, że... wybiera ich burmistrz na podstawie swoich preferencji.

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych została drużyna SP nr 1 w Płońsku w składzie: Joanna Machnacka, Mateusz Ferski i Alicja Józefowicz, pokonując tylko jednym punktem drużynę z niepublicznej podstawówki „Żywioły”. Uczeń tej placówki, Jan Ziółkowski był najlepszy w kategorii indywidualnej - odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania.

W kategorii klas gimnazjalnych wygrała drużyna gimnazjum przy SP nr 1 w składzie: Damian Szcześniak, Zuzanna Mańk i Michał Kowalski. Damian Szcześniak został zwycięzcą w kategorii indywidualnej.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry