Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Paczki na Litwę i Łotwę z Radzikowa
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Paczki na Litwę i Łotwę z Radzikowa Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Dobro wysłane na Kresy

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - myślą św. Jana Pawła II kierowali się organizatorzy akcji „Nasze wspólne Święta” - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Nowym Radzikowie, która na tydzień przed Bożym Narodzeniem wysłała paczki do szkół na Litwie i Łotwie.

Jeszcze przed Świętami uczniowie polskich szkół w Krasławiu na Łotwie i w Wesołówce na Litwie powinni otrzymać paczki wysłane z gminy Czerwińsk za sprawą inicjatywy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Radzikowie.

A w paczkach znalazło się mnóstwo upominków - zabawek, przyborów szkolnych, książek, słodkości (a wśród nich własnoręcznie upieczonych przez uczennicę I LO w Płońsku Małgorzatę Bugalską pierniczków) uzbieranych dzięki uczniom szkoły w Radzikowie i Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku, a także dzięki innym darczyńcom. Były również listy i własnoręcznie wykonane przez dzieci i młodzież kartki z życzeniami oraz opłatek, jako symbol Bożego Narodzenia.

Po zapakowaniu paczki trafiły do Urzędu Gminy w Czerwińsku, gdyż wójt Marcin Gortat objął akcję honorowym patronatem. Stamtąd przygotowanych łącznie około 90 podarków ruszyło w dalszą drogę.

- Ogólnie wszystkim nam przygotowanie tych paczek sprawiło nieziemską radość. Nasi rodzice też dali z siebie wszystko, ale to już nikogo nie dziwi - mówi dyrektor szkoły w Radzikowie Aleksander Olczyk.

Anna Piórkowska

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry