Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Sport arrow Drużynowe i indywidualne mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym
Zdarzenia
Drużynowe i indywidualne mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Tenisowy trójpak

Zdjęcie do artykułuZa nami trzy turnieje rangi mistrzostw powiatu w tenisie stołowym. Szkoły podstawowe rywalizowały drużynowo, uczniowie szkół średnich indywidualnie.

Kamienica i Siedlin

Pierwsi do rywalizacji drużynowej szkół podstawowych przystąpili uczniowie klas młodszych (r. 2005 i mł.), a mistrzostwa odbyły się w Siedlinie, 8 grudnia. Na rejon awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny.

Wśród dziewcząt rywalizowały zaledwie trzy drużyny. Mistrzem została Kamienica, wicemistrzem Siedlin, a trzecie miejsce zajęło Szczytno. W rywalizacji chłopców o mistrzostwo walczyło sześć ekip. Złoto wywalczyli tenisiści SP Siedlin, srebro SP Radzyminek, a brąz SP Szczytno.

Płońska czwórka podwójnie

Uczniowie klas starszych podstawówek oraz klas gimnazjalnych (rocznik 2002-2004) swoje mistrzostwa rozegrali w czwartek (14 grudnia) - także w Siedlinie.

Mistrzostwa wielkim sukcesem zakończyły drużyny SP 4 Płońsk - zdobywając tytuły w obu kategoriach.

W rywalizacji dziewcząt wicemistrzyniami zostały reprezentantki SP Szczytno (także awansując na rejon), a na trzecim stopniu stanęły tenisistki PGP Płońsk.

U chłopców srebro, i awans do rejonu, wywalczyli zawodnicy SP Kroczewo, a z brązem mistrzostwa zakończyli uczniowie SP Szczytno.

Krysiak i Żmijewski

Indywidualne zmagania uczniów szkół średnich toczyły się w płońskiej hali sportowej w środę, 13 grudnia. Oprócz walki o medale, stawką był awans na mistrzostwa rejonu, który uzyskiwała najlepsza czwórka.

Wśród dziewcząt do rywalizacji przystąpiło sześć tenisistek. Mistrzynią powiatu została jedyna z uczennic ZS 1 - Angelika Krysiak, która wyprzedziła trzy zawodniczki ZS 2 - wicemistrzynię Darię Szewczak, brązową medalistkę Annę Szymańską, czwartą Karolinę Kosobudzką.

Stawka męska była bardziej liczna i o medale rywalizowało aż dwunastu zawodników. Mistrzem powiatu został reprezentant płońskiego ogólniaka - Damian Żmijewski. Srebrny medal wywalczył Jacek Tomczak (ZS 2), a brąz Hubert Leszczyński (LO). Stawkę na rejon uzupełnił czwarty - Jakub Pakulski (ZS 2). (r)