Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko arrow Tajemnice fizjoterapii
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tajemnice fizjoterapii Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuCzym jest fizjoterapia i jak nam może pomóc opowiedział słuchaczom Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Michał Kłosek, który jest fizjoterapeutą i osteopatą.

Prelegent wspomniał, że fizjoterapię często myli się z innymi pojęciami. Składa się ona z podkategorii: kinezyterapii, fizykoterapii i balneoterapii. Ta pierwsza oznacza leczenie ruchem. Jej podstawą są ćwiczenia samodzielne bądź siłami terapeuty. Drugie pojęcie to przekazywanie energii fizycznej, wykorzystując np. światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niską temperaturę, aby pobudzić procesy biologiczne w tkankach.
Balneoterapia natomiast to ogólnie rzecz ujmując, zabiegi z wykorzystaniem wody, której terapeutyczne właściwości znane są od wieków. Kojarzy się ono głównie z leczeniem w uzdrowiskach.

Po wykładzie pt. „Fizjoterapeuta. Rehabilitacja. Fizykoterapia - co to jest? Fakty i mity”, który odbył się w sobotę, 16 grudnia, w płońskim MCK, seniorzy obejrzeli przedstawienie poetycko-teatralne „Pomóż nam kolędo” w wykonaniu grupy teatralnej „Pozbierani”, a później integrowali się w czasie wigilijnego spotkania. (mw)

foto: Małgorzata Wielechowska

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry