Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd arrow Powiat jest przeciw
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Powiat jest przeciw Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W środę, 13 grudnia radni gminy Załuski podjęli uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia branżowej szkoły w Kroczewie.

O sprawie już informowaliśmy - z pomysłem utworzenia zawodowej szkoły wyszedł dyrektor szkoły w Kroczewie, Zygmunt Aleksandrowicz. Zajęcia ogólne odbywałyby się na terenie podstawówki w Kroczewie, a praktyczna nauka zawodu w zakładach pracy. Dyrektor uzasadniał, że dzięki temu nie będzie w przyszłości konieczności zwalniania nauczycieli.

W środę radni podjęli w tej sprawie uchwałę. Wielozawodowa szkoła branżowa I stopnia miałaby powstać od przyszłego roku szkolnego.

Prowadzenie szkół ponadpodstawowych należy do zadań powiatu, mogą je również zakładać gminy ale po zawarciu porozumienia z powiatem.

Zygmunt Aleksandrowicz mówił podczas środowej sesji, że powiat ustosunkował się do tej sprawy negatywnie i nie będzie ukrywał, że poinformował o tym fakcie ministerstwo edukacji. (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry