Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Pożar strawił dom i dobytek
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Pożar strawił dom i dobytek Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Stracili wszystko - potrzebują pomocy

Zdjęcie do artykułuW nocy z wtorku na środę (21/22 listopada) pożar strawił doszczętnie dobytek sześcioosobowej rodziny z Bogucina w gminie Raciąż. W ciągu kilku godzin stracili wszystko, ale na całe szczęście wyszli z tej tragedii bez większych obrażeń. Dziś muszą zaczynać od nowa, dlatego potrzebują pomocy.

- Będziemy chcieli tam wrócić, jesteśmy do tego miejsca przyzwyczajeni - mówi pani Iwona, która wraz z rodziną straciła w pożarze cały dobytek. Nie było czasu na ratowanie czegokolwiek, ponieważ pożar wybuchł nocą, całkowicie zaskakując rodzinę, cudem w porę wybudzoną ze snu.
 
Drewniany dom w Bogucinie zamieszkiwała trzypokoleniowa, sześcioosobowa rodzina. O tym, że w przedsionku rozprzestrzenił się ogień zaalarmowała wszystkich babcia Bożena. Uciekli w tym, w czym spali. Strażacy zawodowi z Płońska i ochotnicy z Uniecka, Dobrskiej Kolonii, Baboszewa, Raciąża i Bogucina przez trzy godziny gasili pożar, który pochłonął całe wnętrze domu. Jego mieszkańcy zostali z niczym.
 
Po tygodniu od zdarzenia właściciele - Bożena i Henryk - nieruchomości próbują przystosować budynek gospodarczy do warunków mieszkalnych. W remoncie pomaga im rodzina i mieszkańcy wsi. Póki co nocują u dzieci. Natomiast czteroosobowa rodzina (córka Iwona z zięciem Cezarym i dwójką dzieci) zamieszkała tymczasowo w Płońsku, ale do Bogucina chce wrócić, być może najpierw do wynajętego lokalu, ale w przyszłości w miejsce, w którym mieszkali przed pożarem.

Potrzebują pomocy w każdej postaci - przydadzą się środki chemiczne, artykuły dla dzieci w wieku 4 i 7 lat, ubrania, pościel, wyposażenie domu, materiały na nowy dom, który chcieliby postawić. W tym celu kontaktować się można z członkiem poszkodowanej rodziny pod numerem telefonu 507 784 215.

Pomóc można również poprzez dobrowolne wpłaty na konto w Banku Zachodnim WBK powiązanej z gminą Raciąż Fundacji „Odzyskać radość”. Jego numer to: 08 1090 2604 0000 0001 3264 1538 (Fundacja Odzyskać Radość, Bogurzyn 87, 06-521 Wiśniewo), a w tytule wpłaty należy wpisać „Pomoc dla rodziny z Bogucina”.

Anna Piórkowska

foto: zbiory OSP Raciąż
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry