Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Ortograficzny sukces Arkadiusza Kleniewskiego
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Ortograficzny sukces Arkadiusza Kleniewskiego Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Zdobył pióro prof. Bralczyka

Zdjęcie do artykułuArkadiusz Kleniewski został zwycięzcą Trzeciego Ciechanowskiego Dyktanda o Pióro prof. Jerzego Bralczyka, którego uczestnicy podjęli gramatyczno-ortograficzne wyzwanie w sobotę, 18 listopada. Pochodzący z Dzierzążni dziennikarz nie po raz pierwszy zapracował na tytuł mistrza pisowni języka polskiego.

Przed rokiem Arkadiusz Kleniewski zdobył w Katowicach tytuł ortograficznego wicemistrza Polski, o czym informowaliśmy.

Już wówczas był wielkim amatorem konkursów ortograficznych, a od tego czasu sukcesów na koncie Arka zdecydowanie przybyło.

 

Tylko w tym roku wziął udział w 25 różnych dyktandach. W jednym z ostatnich, które rozstrzygnięte zostało w sobotę, 18 listopada w pobliskim naszemu powiatowi Ciechanowie, zdobył pierwsze miejsce uwieńczone gratulacjami samego profesora Jerzego Bralczyka.

W Trzecim Ciechanowskim Dyktandzie o Pióro prof. Jerzego Bralczyka wzięło udział około 150 osób.

Tekst wymyślony przez polonistkę Agatę Korzeniowską dyktowała uczestnikom znana komentatorka sportowa Paulina Chylewska. Nie bez powodu, gdyż tematem dyktanda była relacja z otwarcia muzeum hologramu gwiazd sportu w ciechanowskim MOSiR. Organizatorem ortograficznego konkursu był miejscowy Zespół Szkół STO.

Arkadiusz został zwycięzcą kategorii dla dziennikarzy i zdobywcą nagrody głównej, a ze zwycięstwa cieszy się tym bardziej, że Ciechanów jest miastem jego urodzenia.

Anna Piórkowska

foto: Zespół Szkół STO Ciechanów
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry