Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Powiatowy konkurs piosenki osób niepełnosprawnych
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Powiatowy konkurs piosenki osób niepełnosprawnych Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wzruszające śpiewanie w Jońcu

Zdjęcie do artykułuTradycją siedmioletnią już jest, że w listopadzie w jonieckim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbywa się powiatowy konkurs piosenki osób niepełnosprawnych. Tym razem jego uczestnicy spotkali się w środę, 22 listopada.

W tegorocznej VII edycji konkursu przed publicznością oraz zaproszonymi gośćmi zaprezentowali się podopieczni placówek SOSW i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płońsku, Kraszewie Gaczułtach oraz gospodarze.

Od występu pierwszego uczestnika do zakończenia konkursu jury oraz wszyscy zebrani nie mogli wyjść z podziwu, słuchając występów poszczególnych solistów. Każdy z nich zachęcany i nagradzany był gromkimi brawami. Nie było chyba wykonawcy, który by nie zachwycił, bo mimo swoich lekkich ułomności młodzież i dzieci pięknie śpiewały i widać było, że nie był to zwykły śpiew, ale taki, który porywał serca, a czasami nawet wywoływał łzy.
 
W przerwie soliści oraz goście, wśród których znaleźli się zaprzyjaźnieni dyrektorzy szkół oraz starostowie powiatu płońskiego Anna Dumińska-Kierska i Andrzej Stolpa, dyrektor płońskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Jarosław Chyliński oraz wójt gminy Joniec Marek Czerniakowski podziwiali występ pochodzącego z Białorusi Igora Chipovskiego, finalisty białoruskiego programu „Mam Talent” oraz półfinalisty polskiej edycji. Igor w swoim show przybliżył żonglerkę kontaktową, która bardzo podobała się podopiecznym wszystkich ośrodków.

Po Chipovskim na scenie pokazały się płońskie „cyganki” z zespołu Romanca, które wykonały kilka cygańskich utworów.

Po wszystkich występach jury w składzie Iwona Leszczyńska, Agnieszka Witulska i Renata Baczul ogłosiło wyniki, ale jak podkreślały jurorki, wybór był bardzo ciężki, bo każdy uczestnik konkursu pięknie się zaprezentował.

Trzeba było jednak wskazać zwycięzcę. Jury jednogłośnie, podobnie jak widownia, przyznało pierwsze miejsce Kamilowi Grabowskiemu z SOSW Płońsk, drugie miejsce jury przyznało Iwonie Łukaszewicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas diecezji płockiej w Płońsku. Trzecie miejsce zdobył przedstawiciel organizatora Dawid Kołupajło z Jońca. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Dużo radości podopiecznym oraz nauczycielom sprawiła fotobudka, w której wszyscy niezależnie od wieku robili sobie zdjęcia w różnych perukach i przebraniach. Tradycyjnie w gościnnych progach jonieckiego ośrodka nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry