Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Akcja Znicz w naszym powiecie
Piątek, 19 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Akcja Znicz w naszym powiecie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Na szczęście bez ofiar

Zdjęcie do artykułuOd 27 października do 2 listopada na terenie powiatu płońskiego policjanci prowadzili akcję „Znicz”. Nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku, ale policja odnotowała 24 kolizje.

Bez wypadku

Rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska informuje, że większość z zaistniałych zdarzeń to kolizje, powstałe w wyniku nadmiernej prędkości, wymuszenia pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowo wykonywanych manewrów. Odnotowano również tzw. szkody parkingowe spowodowane nieuwagą i nieumiejętnym manewrowaniem pomiędzy zaparkowanymi pojazdami.
 
- Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 357 pojazdów - informuje rzecznik. - Nałożyli 260 mandatów karnych z czego 142 za przekroczenie przez kierowców dozwolonej prędkości, 30 za niestosowanie pasów bezpieczeństwa, a 19 za naruszenie przepisów o zachowaniu się wobec pieszych. Mandatami zostało ukaranych również 10 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych i 7 praw jazdy. Do sądu skierowanych zostanie 20 wniosków o ukaranie. Od 27 października do 2 listopada na drogach powiatu płońskiego policjanci przebadali na trzeźwość 1227 osób, zatrzymali 5 pijanych kierowców.

Wężykiem

W środę, 1 listopada na siódemce w Płońsku policjanci zatrzymali alfa romeo - auto jechało wężykiem, co chwila zjeżdżając na sąsiedni pas. Za kierownicą siedział 37-latek z gm. Raciąż - badanie na trzeźwość wykazało ponad 2,7 promila alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Tylko w dwa dni

Tylko w ciągu dwóch dni płońska policja odnotowała trzy zdarzenia drogowe z udziałem pijanych kierowców.

W sobotę, 28 października późnym wieczorem w Smardzewie (gm. Sochocin) 73-latek - mieszkaniec tej gminy kierując daewoo zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,27 promila alkoholu.

W niedzielę, 29 października około godz. 6.30 na krajowej siódemce w Pawłowie (gm. Baboszewo), 22-latek z gm. Baboszewo mając ponad 1,5 promila alkoholu i kierując osobowym renault uderzył w znak drogowy i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Tego samego dnia po południu w Bielach (gm. Sochocin) na krajowej 50. pijany kierowca toyoty zjechał  na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Kierowcą tym był 49-latek z Płońska. Miał ponad 1,6 promila alkoholu. Razem z nim podróżował jego 16-letni syn. Na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Katarzyna Olszewska

foto: zbiory policji
 
 
Zdjęcie do artykułu

Najgroźniejsze zdarzenie drogowe tych dni miało miejsce w poniedziałek, 30 października tuż po godzinie 6 na krajowej pięćdziesiątce w Kozarzewie (gm. Naruszewo).

22-letnia mieszkanka pow. płockiego jadąc osobowym fordem od strony Płońska uderzyła w tył stojącej na poboczu, z włączonymi światłami awaryjnymi, ciężarówki z naczepą. Kobieta doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, a policja zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizję. (ko)

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry