Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Udaremnili kradzież - brawo!
Wtorek, 16 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Udaremnili kradzież - brawo! Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Jak dobrze mieć sąsiada…

O tym, jak ważna okazuje się sąsiedzka czujność, przekonuje przypadek z gminy Dzierzążnia. Mieszkańcy Skołatowa gminie, widząc podejrzanych mężczyzn niosących worki, wezwali policję i podejrzani o kradzież z włamaniem zostali zatrzymani.

W poniedziałkowe popołudnie, 23 października do płońskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do nie zamieszkanego domu w Skołatowie gm. Dzierzążnia. Z informacji wynikało, że włamywacze nadal mogą przebywać w tej okolicy. Na miejsce przyjechali policjanci.

- W czasie rozmowy z okolicznymi mieszkańcami dzielnicowi ustalili, że w pobliżu nie zamieszkanego domu widziani byli dwaj mężczyźni - informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Jeden z nich z terenu posesji wynosił wyładowany jutowy worek, a na pytanie sąsiadów co się dzieje odparł, że prowadzony jest remont, po czym odszedł. Czujni sąsiedzi postanowili jednak sprawdzić jaka jest prawda. Gdy zobaczyli, że w nie zamieszkanym domu wybita jest szyba, a przed domem leży kilka rzeczy prawdopodobnie przygotowanych do wyniesienia, natychmiast zawiadomili policję. Ich uwadze nie umknął też stojący nieopodal w polu volkswagen. Podejrzewając, że może należeć do włamywaczy, mieszkańcy zastawili drogę ciągnikiem rolniczym, by nie można było odjechać.

Miejsce zabezpieczyli m.in. słuchacze legionowskiej szkoły policji, którzy odbywają praktyki w płońskiej komendzie. W pewnym momencie przyszedł do policjantów 31-letni mężczyzna twierdząc, że pojazd jest jego, a on przyjechał w to miejsce sprzedać auto. Mężczyzna miał ubłocone ubranie i był nerwowy. Został zatrzymany przez policjantów.

Drugi z włamywaczy miał się ukryć w polu kukurydzy. Dzielnicowi, którzy najlepiej znają swój teren służbowy, szybko podjechali na miejsce i zatrzymali 31-letniego płońszczanina, który od razu przyznał się, że razem z kolegą włamali się do domu. Wskazał też miejsce, gdzie w czasie ucieczki porzucili skradzione przedmioty.

Podejrzani są równolatkami, mają po 31 lat - usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry