Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Podatkowe decyzje płońskich radnych
środa, 17 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Podatkowe decyzje płońskich radnych Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Więcej za psy!

Było 50, miało być 100, a będzie 60 zł. Mowa o opłacie za posiadanie psa w Płońsku. Podejmowaniu decyzji na ostatniej sesji towarzyszyła dość osobliwa wymiana zdań.

Dotychczas w Płońsku opłata za psa wynosiła 50 zł (rocznie) - w projekcie uchwały na czwartkową sesję, 26 października zaproponowano kwotę 100 zł.

Radny Krzysztof Tucholski (WS) mówił, by nie karać podwyżką mieszkańców, którzy tę opłatę wnoszą, tym bardziej, że płaci tylko część posiadaczy psów, bo niespełna 500 osób.

Radny Benedykt Nowakowski (PSZP) mówił, że po rozmowach z mieszkańcami  wnioskuje, by opłata wynosiła 60 zł. Radny Tucholski skomentował, że obecnie opłata wynosi 50 zł, więc dlaczego radny chce mieszkańcom zafundować podwyżkę.

- Ja mieszkańców psami nie szczuję, a pan szczuje - powiedział Tucholskiemu Nowakowski.

- Może jeszcze kotami straszę? - odparł Tucholski.

Rada 10 głosami zdecydowała, że opłata będzie wynosiła 60 zł. Tucholski zwracał się do burmistrza, by w ratuszowym biuletynie poinformować, czyj był to pomysł i kto jak głosował, by właściciele psów mogli radnemu Nowakowskiemu dziękować.

- Przynajmniej mnie się nie boją, a pana się boją. Pan szczuje na drodze - mówił Tucholskiemu Nowakowski.

Tucholski odparł, że psy ma dwa, jeden mieści się w kieszeni, drugi jest w zamknięciu.

Inne stawki

Rada miasta Płońska podjęła również uchwałę w sprawie opłaty targowej - zmiany w porównaniu do obecnie obowiązującej uchwały dotyczą głównie ustalenia stawki za sprzedaż zniczy (44 zł) - dotychczasowa stawka wynosiła 80 zł.

Zdecydowano również o stawkach podatku od nieruchomości, które wzrosną o 1,9 proc. (szacowane wpływy - blisko 12,6 mln zł) oraz - średnio o 2,1 proc. podatku od środków transportowych (szacowane wpływy ponad 656 tys. zł).

Nie podjęto natomiast drugiej, dotyczącej płońskich targowisk uchwały w sprawie stawek opłat za korzystanie z mienia komunalnego. Radny Tucholski argumentował, że projekt przewiduje 32-proc. wzrost opłaty za rezerwację miejsca. Radny wnioskował, by rezerwacje były wpłacane na konto urzędu, a nie inkasentom. Były też inne uwagi i ostatecznie uchwała została zdjęta z porządku obrad.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry