Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Młodzież zapalona do twórczości
środa, 17 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Młodzież zapalona do twórczości Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wojna płci przy Płockiej

Zdjęcie do artykułu- No cóż, maturzyści (będący w większości autorami spektaklu) w ten sposób pożegnali się ze szkolną sceną. Było to pożegnanie, w moim odczuciu, w jak najlepszym wykonaniu - o występie swoich uczniów mówi Marta Domańska, polonistka i inicjatorka niepowtarzalnych i eksponujących talenty młodzieży spektakli w płońskim ogólniaku przy Płockiej. Ostatni, traktujący o wojnie płci pokazany został dwukrotnie w ostatnim tygodniu października.

Polonistka potrafi „zapalić” młodzież do podejmowania trudnych, artystycznych wyzwań, co udowodniła już wielokrotnie na przestrzeni lat, biorąc na warsztat chociażby temat niełatwej literatury Marka Hłaski. Ostatnio zaś podjęła się z uczniami przygotowania spektaklu na temat skomplikowany, a wręcz niemożliwy do prostego wyłożenia - temat damsko-męski.
Spektakl ten nazwany został słusznie „Wojną płci”, bo był kompilacją tekstów literackich, filmowych, a nawet kabaretowych traktujących o męsko-damskich relacjach, nieporozumieniach, kłótniach, ale i wzajemnej fascynacji obu płci.

Ciekawym dodatkiem do spektaklu był pokaz zdjęć z ostatnich pięciu lat aktorskiej działalności młodzieży pod kierunkiem Marty Domańskiej.

Anna Piórkowska

foto: zbiory szkoły
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry