Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Obradowali w Sochocinie
środa, 17 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Obradowali w Sochocinie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Nie tylko podatki

We wtorek, 31 października kilka ważnych spraw było tematami obrad rady gminy w Sochocinie.

Podatki prawie bez zmian

Radni gminy Sochocin uchwalili przyszłoroczne stawki podatku od nieruchomości oraz podatek rolny. Stawki pozostaną na dotychczasowym poziomie - poza jedną ze stawek podatku od nieruchomości, która ulegnie obniżeniu. Zmiana dotyczy gruntów pozostałych - stawka będzie wynosiła 28 groszy za 1 mkw. a nie jak obecnie 31 groszy.

Cena kwintala żyta, konieczna do naliczania podatku rolnego, tak jak obecnie, będzie wynosiła 45 zł.

Dróg budowanie

Podczas sesji wójt Andrzej Romatowski mówił o trwających gminnych inwestycjach.

Zakończyła się przebudowa drogi Gutarzewo - Podsmardzewo - Smardzewo, na którą gmina pozyskała dofinansowanie, drogi w Wierzbówcu, a także przebudowa ulic: Kwiatowej i Sucharskiego w Sochocinie. Ciechanowska firma, która wygrała przetarg na przebudowę drogi Ślepowrony - Niewikla (blisko pół mln zł) po zakończeniu tego zadania zmodernizuje drogę w Kępie (blisko 310 tys. zł). Obecnie przygotowywana jest dokumentacja na przebudowę drogi Żelechy - Milewo i drogi w Drożdżynie.

Inwestycje sportowe

Gmina rozpoczęła realizację inwestycji związanej z poprawą szkolnej infrastruktury sportowej, na którą pozyskała dofinansowanie w kwocie ponad 625 tys. zł - całość zadania to blisko 1.3 mln zł. Obecnie trwają już prace w sochocińskiej hali, w przyszłym roku ma powstać boisko i siłownia przy szkole w Sochocinie i wielofunkcyjne boisko w Kołozębiu, a w 2019 boisko przy szkole w Smardzewie.

Plac zabaw? Nie nad Wkrą!

Informowaliśmy już o tym, że lokalizacja placu zabaw nad Wkrą w Sochocinie nie jest możliwa, mimo że jest to inwestycja na zgłoszenie - bez pozwolenia na budowę.

Na wtorkowej sesji gościł naczelnik wydziału budowlanego w płońskim starostwie, Zbigniew Sadowski. Wyjaśniał, że lokalizację placu zabaw uniemożliwiają zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym przez radę gminy w 2005 roku. Zapis w przypadku tego miejsca stanowi, że teren ten - nieużytek pozostanie w stanie naturalnym, poza tym znajduje się w strefie chronionego krajobrazu i jest oznaczony jako teren zalewowy.

Zakres zwiększyli

Rada gminy Sochocin wyraziła zgodę na zmianę porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Zwiększy się zakres dokumentacji, jaką sfinansuje gmina.

Jak informowaliśmy, gmina sfinansowała dokumentację przebudowy skrzyżowania krajowej pięćdziesiątki z drogą powiatową w Sochocinie, gdzie planowane jest rondo. Zgodnie z decyzją rady zawarte przez gminę porozumienie z GDDKiA zostanie poszerzone o kolejne elementy: przebudowę skrzyżowania drogi gminnej z drogą 50 w Ciemniewie wraz z budową zatok autobusowych; przebudowę skrzyżowania w Bielach, skrzyżowania z ulicą Magazynową w Sochocinie; skrzyżowania w Kolonii Sochocin i Wycinkach, budowę zatok autobusowych w Wycinkach. Rada zwiększyła wydatki na ten cel o 15 tys. zł (w tegorocznym budżecie 55 tys. zł).

Wójt Andrzej Romatowski mówił, że pozwolenie na budowę ronda w Sochocinie niebawem powinno być wydane przez wojewodę - według porozumienia gmina sfinansowała dokumentację, rondo ma budować GDDKiA.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry