Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Sprawa nagród na sesji powiatowej
środa, 17 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Sprawa nagród na sesji powiatowej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Mało czy dużo?

Informowaliśmy w minionych miesiącach o nagrodach wypłaconych w ciągu ostatnich lat we wszystkich urzędach gmin, miast i płońskim starostwie. Wątek nagród pojawił się podczas obrad rady powiatu 25 października.

W ciągu ostatnich kilku lat we wszystkich samorządach na terenie naszego powiatu wydano na nagrody 11 milionów złotych, w tym w płońskim starostwie było to 900 tys. zł.

Zdaniem radnego Artura Czaplińskiego (PiS), pieniądze te powinny być wydane na inne cele, chociażby na płoński szpital. Radny mówił, że kwota wydana na nagrody jest zatrważająca.

Starosta Andrzej Stolpa (PSL) odparł, że nagrody były wypłacane za dodatkową pracę, powiat nie wydał 11 mln zł, ale 900 tys. zł i choć na pierwszy rzut oka wydaje się to dużo, to wystarczy podzielić na lat pięć, bo w ciągu tylu lat te kwotę wydatkowano. Zdaniem starosty, większość pracowników starostwa bardzo dobrze pracuje, a środki na nagrody pochodziły z oszczędności na funduszu płac, pochodzących ze zwolnień chorobowych pracowników.

- Nie są to wielkie pieniądze - mówił starosta. - Ja nie biorę.

- Nie powiedziałem, że pan bierze - odparł radny, dodając, iż ma inną filozofię i nagród by nie wypłacał.

Przewodniczący rady, Jan Mączewski (PSL) powiedział, że gdy był starostą, nagrody wypłacano za dodatkowe obowiązki dotyczące unijnych inwestycji, a urzędnicy starostwa pozyskali na 10 inwestycji 60 mln zł.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry