Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Kolejna edycja rolniczej olimpiady
Wtorek, 16 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Kolejna edycja rolniczej olimpiady Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wygrana Katarzyny Kałuży

Zdjęcie do artykułu50 młodych rolników (m. in. z powiatów ciechanowskiego, legionowskiego, mławskiego, płońskiego i pułtuskiego) sprawdziło swoją wiedzę podczas XXV Olimpiady Wiedzy Rolniczej zorganizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku.

W pierwszej części olimpiady uczestnicy przeszli test, na który składało się 35 pytań tematycznych. Na rozwiązanie mieli godzinę, o zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów. Do dalszej części olimpiady awansowało 5 uczestników, którzy spotkali się w drugim etapie, jakim był finał.

Tym razem odpowiadali na pytania, mieli na to 2 minuty, liczba punktów zdobytych w tej części decydowała o kolejności miejsc finalistów. Pytania dotyczyły m.in. zasad dobrej praktyki rolniczej, standardów jakości w produkcji rolnej, integrowanej ochrony roślin, propagowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz rozwiązań innowacyjnych na obszarach wiejskich.

Najlepszą wiedzą wykazała się Katarzyna Kałuża z Zawad Starych, gm. Nowe Miasto, która zdobyła pierwsze miejsce oraz tysiąc złotych. Drugie miejsce zajął Radosław Chmielewski z Rozwozina, gm. Żuromin, do którego trafił czek o wartości 900 zł. Za zdobycie trzeciego miejsca Marcin Chmielewski otrzymał 800 zł. 700 zł i czwarte miejsce trafiło do Tomasza Bartolda ze Starczewa Wielkiego, gm. Dzierzążnia a 600 zł otrzymał za zdobycie piątego miejsca Przemysław Białoskórski z Kocięcina-Tworki, gm. Raciąż.

Jak poinformował dyrektor płońskiej placówki MODR Jarosław Grabowski, zdobywcy nagród muszą niestety od nagrody odprowadzić do urzędu skarbowego podatek w wysokości 10 proc.

W czasie przerwy uczestnicy olimpiady wysłuchali wykładu pt. „Wybrane działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

XXV Olimpiada Wiedzy Rolniczej, jak podkreślił dyrektor Grabowski, otrzymała dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach dwuletniego planu operacyjnego KSOW na lata 2016-2017, konkurs 1/2017 - Działanie 11: Aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.

Zwycięzcy, oprócz nagród finansowych, otrzymali od kierownika Placówki Terenowej KRUS w Płońsku oraz sponsora drobne upominki. Olimpiadę zakończył wspólny obiad.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry