Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Uroczystości pierwszoklasistów
środa, 17 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Uroczystości pierwszoklasistów Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Siedem ślubowań

Zdjęcie do artykułuKońcówka października to wiele uroczystości związanych z pasowaniem na uczniów nowych pierwszoklasistów. Na wielu też uroczystościach ślubowań gościliśmy.

24 w płońskiej jedynce

Po raz pierwszy od czasu wejścia w życie reformy oświatowej, czyli przywrócenia ośmioletniej szkoły podstawowej swoich pierwszoklasistów pasowała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku Joanna Szczepańska. Uroczystość odbyła się w środę, 18 października. Pierwszą od  lat 90. klasę pierwszą w szkole im. Bolesława Chrobrego tworzy grupa 24 dzieci, nauczana przez Beatę Traczyńską, która w środę wręczyła swoim uczniom dyplomy z uroczystości pasowania i ślubowania. Rodzice nagrodzili swoje pociechy, za ich wspaniały występ artystyczny, rożkami obfitości. Pierwszakom pogratulował również burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

13 w Stróżewie

Trzynaścioro uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Stróżewie (gm. Załuski) zostało we wtorek, 24 października pasowanych. Zanim jednak pierwszoklasiści oficjalnie przyjęci zostali w grono społeczności szkolnej, na szóstkę poradzili sobie z artystycznym występem, przygotowanym pod okiem wychowawczyni Joanny Augustyniak.

18 w Lisewie

W środę, 25 października ślubowali na sztandar i pasowani zostali na uczniów pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Lisewie (gm. Płońsk). Towarzyszyli im w tym dniu dyrektor szkoły Marek Mioduszewski i nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice. Prezentującą się w komplecie, czyli w liczbie osiemnaściorga uczniów klasę wspierała w występach wychowawczyni Katarzyna Nerć i nauczycielka wspomagająca Justyna Dutkiewicz, a od strony muzycznej przygotowała ją nauczycielka muzyki Marzena Kunicka.

5 w Grodźcu

Piątka wyjątkowo uzdolnionych artystycznie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu (gm. Czerwińsk) została pasowana na uczniów klasy pierwszej w czwartek, 26 października. Za występ dzieci mocno trzymała kciuki ich wychowawczyni Aldona Mikołajczyk, a wójt gminy Czerwińsk Marcin Gortat życzył im, by osiem najbliższych szkolnych lat było dla nich czasem owocnym i radosnym, czasem zawiązywania nowych przyjaźni i kumulowania miłych wspomnień. Piąteczka świeżo upieczonych uczniów otrzymała na dobry początek m. in. słodkie upominki.

17 w Szczytnie

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Szczytnie (gm. Załuski) oryginalnie zainaugurowali swoją uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów, otwierając ją zatańczonym pięknie polonezem. Siedemnaścioro bohaterów spotkania, które odbyło się w piątek, 27 października, znakomicie zaprezentowało się podczas artystycznych występów, tuż przed momentem ślubowania i pasowania, którego dokonała dyrektor szkoły Magdalena Grabowska. Wychowawczynią obecnie już pełnoprawnych pierwszoklasistów jest Joanna Tomczak.

62 w płońskiej trójce

Piątkowe popołudnie (27 października) było wyjątkowe dla 62 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Zanim odbyła się długo wyczekiwana chwila, pierwszaki oraz rodzice wysłuchali wystąpienia dyrektor szkoły Teodozji Gorlewskiej oraz zaproszonych gości, m.in. burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika oraz dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku Jarosława Chylińskiego.

Na dzieci czekało również mnóstwo zadań zlecanych im przez starszych kolegów i koleżanki, z którymi bez problemu sobie poradzili. Gdy już przeszli test, zaprezentowali swoje zdolności i to, czego zdążyli się już nauczyć w szkole. Nie zabrakło występów wokalnych i recytacji poezji oraz tańca z piłką.

Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na uczniów przez dyrektor Gorlewską oraz burmistrza Pietrasika.

102 w płońskiej dwójce

Radość, duma, podekscytowanie - takie emocje i odczucia towarzyszyły uczestnikom piątkowej, 27 października, uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Do grona społeczności szkolnej dołączyło 102 dzieci, które uroczyście ślubowały na sztandar szkoły i zostały pasowane na uczniów. Zanim do tego doszło, przed licznie zgromadzoną publicznością w sali placówki, dały próbkę swoich umiejętności, które nabyły przez kilka tygodni edukacji. Pełne zaangażowania śpiewały i recytowały, za co rodzice i nauczyciele nagrodzili je gromkimi brawami. W odświętnych strojach pierwszoklasiści prezentowali się bardzo efektownie i radośnie.

Dyrektor szkoły Bożena Dzitowska, a także burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Jarosław Chyliński życzyli uczniom sukcesów, zapewnili o swoim wsparciu w każdej sytuacji, a rodzicom gratulowali wspaniałych pociech. (ap), (mw), (łw)

foto: Anna Piórkowska, Małgorzata Wielechowska, Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry