Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Nasi Strzelcy na największych manewrach wojskowych
Sobota, 24 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Nasi Strzelcy na największych manewrach wojskowych Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Ćwiczyli jak nas obronić

Zdjęcie do artykułuCzęść Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk wyruszyła w ubiegłą niedzielę (24 września) na poligon do Orzysza, gdzie wzięła udział w największych tegorocznych ćwiczeniach Sił Zbrojnych RP - Dragon-17.

W akcji pod kryptonimem Dragon-17, która odbywała się w całej Polsce (25-29 września), uczestniczyło 17 tysięcy żołnierzy oraz 3500 jednostek sprzętu i uzbrojenia wojskowego z Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii oraz Gruzji i Ukrainy.

Po raz pierwszy aktywny udział w ćwiczeniach tej rangi brały pododdziały organizacji proobronnych. Wśród kilkunastu 12-osobowych drużyn z całego kraju, byli też nasi - reprezentanci Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk.

- Zakwalifikowanie nas do udziału w ćwiczeniach Dragon-17 jest pochodną uczestnictwa jednostki w programie Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą „Paszport” - mówi chor. ZS Marek Sabalski. - Z jednej strony to duże wyróżnienie, z drugiej sprawdzian naszej jednostki pod względem organizacyjnym i szkoleniowym. Od początku roku bierzemy udział w szkoleniach organizowanych przez wojsko za pośrednictwem Biura do Spraw Proobronnych MON. Jesteśmy przygotowani - podkreśla.

Płońska jednostka w Orzyszu ćwiczyła od niedzieli do środy (27 września).

Ćwiczenia Dragon-17 to przedsięwzięcie szkoleniowe o charakterze obronnym, którego głównym zamierzeniem jest zgranie funkcjonowania dowództw z działaniami wojsk zgodnie z wojennym przeznaczeniem oraz doskonalenie ich współdziałania z Wojskami Obrony Terytorialnej i organami administracji publicznej w ramach połączonej operacji obronnej prowadzonej na części terytorium państwa.

Małgorzata Wielechowska

foto: zbiory prywatne
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry