Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Czytelnicy sygnalizują, my interweniujemy
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Czytelnicy sygnalizują, my interweniujemy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Problematyczny parking

Zdjęcie do artykułuSzlaban przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku, tuż przy wjeździe na parking, powstał ze względu na bezpieczeństwo uczącej się w placówce młodzieży. Na zaporę narzekają jednak interesanci Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (PINB).

Dla klientów PINB zapewniono przed szlabanem osiem miejsc parkingowych. Korzystają z niego również kierowcy oczekujący na przegląd techniczny w Stacji Kontroli Pojazdów, działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego.

Zapytani przez nas dyrektorzy - Zespołu Szkół nr 1 Marzanna Szacherska i Centrum Kształcenia Praktycznego w Płońsku (CKP) Włodzimierz Pająk podkreślają, że interesanci mogą korzystać także z parkingu wzdłuż ogrodzenia na terenie ZS nr 1, który w zamyśle przeznaczony jest dla uczniów.

Jak wyjaśniają szefowie placówek, wejście główne do Centrum Kształcenia Praktycznego znajduje się bezpośrednio przed wewnętrzną drogą dojazdową, po której poruszają się samochody przemieszczające się do budynku internatu ZS nr 1, gdzie mieści się nadzór budowlany.

- Droga wewnętrzna stanowi ciąg pieszy, którym uczniowie przechodzą z zajęć w ZS nr 1 do CKP i odwrotnie - wyjaśniają dyrektorzy. - Po drodze porusza się również młodzież przychodząca na zajęcia do Centrum Kształcenia Praktycznego z Zespołu Szkół Nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Tak więc liczba uczniów korzystających z tej drogi jest bardzo duża i przemieszczanie się jednoczesne samochodów i pieszych jest bardzo niebezpieczne - dodają.

Placówki już wielokrotnie podejmowały różne działania mające w zamiarze poprawę bezpieczeństwa oraz ograniczenie prędkości wjeżdżających na teren szkoły pojazdów. Niestety nie pomogło postawienie znaków ograniczających prędkość do 15 km na godz., wykonanie progów zwalniających ani też wymalowanie pasów dla pieszych. Kierowcy nadal nie zdejmowali nogi z gazu.

- Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, gdy młodzież, wychodząc z budynku Centrum, zatrzymywała się tuż przed przejeżdżającym samochodem - informują dyrektorzy. Dodają, że postawienie szlabanu miało jeden cel: zapewnić bezpieczeństwo poruszania się młodzieży na terenie Zespołu Szkół Nr 1 i Centrum Kształcenia Praktycznego.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry