Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Piątkowe obrady radnych w Baboszewie
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Piątkowe obrady radnych w Baboszewie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Z udziałem komendanta

Zdjęcie do artykułuDecyzje finansowe, sprawa drogi w Goszczycach Poświętnych, bieżące problemy z koszami i dowozem dzieci oraz wizyta komendanta płońskiej policji - to najważniejsze punkty obrad radnych gminy Baboszewo, które miały miejsce w piątek, 29 września.

Zmienili w budżecie

W piątek, radni gminy Baboszewo wprowadzili zmiany w tegorocznym budżecie.

Radni wprowadzili do budżetu dotację na przebudowę drogi w Goszczycach Poświętnych - 150 tysięcy złotych z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Środki te zaplanowano również po stronie wydatków.

Zmiany dotyczyły również zadań planowanych w ramach funduszu sołeckiego. W przypadku wsi Bożewo środki z tego funduszu zostaną przeznaczone na modernizację dróg gminnych (ponad 13 tys. zł) zamiast na dokumentację modernizacji oświetlenia drogowego. W Sokolnikach Starych zamiast projektu chodnika przy gminnej drodze - kwota blisko 12 tys. zł ma być przeznaczona na oświetlenie.

W przypadku Mystkowa fundusz sołecki (około 9,5 tys. zł) ma być przeznaczony na nasadzenie krzewów przy szkole, w przypadku Baboszewa oprócz modernizacji oświetlenia ulicznego (Glinojecka, Polna, Lipowa, Przemysłowa, Mazowiecka), na co zaplanowano 28 tys. zł, zaplanowano również środki na ogrodzenie i utwardzenie terenu siłowni zewnętrznej.

Na sesji poinformowano radnych, iż urząd otrzymał decyzję wojewody o zwrocie części wydatków poniesionych w ramach funduszu sołeckiego w ubiegłym roku - gmina otrzyma 122 tys. zł.

Wyposażą w pojemniki

Podczas sesji wójt Tomasz Sobecki poinformował, że trwa znakowanie gminnych pojemników na śmieci, a do końca roku gmina ma wyposażyć wszystkich mieszkańców w gminne pojemniki. Ma to na celu uniknięcie zamieszania w przypadku zmiany firmy odbierającej śmieci.

Problem rozwiązany

Wójt Tomasz Sobecki poinformował też, że rozwiązano problem dowozu dzieci z Dramina do szkoły w Krajkowie w gm. Raciąż. Gmina zawarła w tej sprawie porozumienie z burmistrzem Glinojecka.

Droga w październiku

Droga w Goszczycach Poświętnych ma być wykonana w październiku. Wiadomo już, że przebudowa będzie kosztowała 486 tys. zł - wykonawca został wybrany w trybie negocjacji, ponieważ we wcześniejszym przetargu nie złożono żadnej oferty. Dofinansowanie z FOGR na to zadanie okazało się znacznie wyższe niż gmina przewidywała.

Gmina ubiega się o dofinansowanie przebudowy drogi w Galominie, inwestycja będzie realizowana w trybie specustawy. Według kosztorysu, zadanie jest szacowane na 1 mln zł, bo choć planowany do przebudowy jest niecały kilometr, to jest konieczność ustawienia barier, a droga jest usytuowana w sąsiedztwie skarpy.

Tylko dwa

Na sesji rady gminy Baboszewo, gościł komendant płońskiej policji, Jarosław Brzozowski.

Komendant dziękował za pieniądze przekazane na zakup nowych radiowozów i prosił o wsparcie w przyszłym roku, gdyż tabor musi być wymieniany, a jeśli chodzi o radiowozy, to jest źle, w tym roku płońska policja może liczyć tylko na dwa nowe auta.

Wójt Tomasz Sobecki powiedział, że podziękowania należą się radzie, która te środki przyznała, bo on miał odmienne stanowisko, więc nie chce czuć się z tego powodu doceniany. Wójt mówił, że ma pewne uwagi, ale przekaże je komendantowi poza sesją.

Zostań policjantem!

Policja ma kadrowe braki. W piątek, podczas sesji rady gminy Baboszewo komendant płońskiej policji, Jarosław Brzozowski zapraszał chętnych do pracy w policji.

- Nie jest dobrze, jeśli chodzi o nabór do pracy w policji - mówił, dodając, że obecnie w płońskiej komendzie jest aż 9 wakatów.

Służbę w policji może pełnić osoba mająca polskie obywatelstwo, o nieposzlakowanej opinii, korzystająca w pełni z praw publicznych, nie mająca na swoim koncie prawomocnych wyroków za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, sprawna fizycznie. Szczegółowe informacje można uzyskać w płońskiej komendzie.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry