Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Obrady radnych w Jońcu
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Obrady radnych w Jońcu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Przystanki, śmieci i przejazdy kolejowe

Nad kilkoma bieżącymi problemami obradowali we wtorek, 26 września, radni gminy Joniec.

Będą przystanki

Radni gminy Joniec podjęli we wtorek uchwałę w sprawie wskazania lokalizacji nowych autobusowych przystanków na drodze powiatowej prowadzącej od Starej Wrony w kierunku Wojszczyc.

Powodem konieczności podjęcia tej uchwały, co argumentował wójt Marek Czerniakowski, jest m.in. przebiegająca w tym miejscu trasa szkolnego autobusu. Oznakowanie nowych przystanków jest więc ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

Śmieci nie na miejscu

Wójt Marek Czerniakowski podczas sesji zaapelował do mieszkańców o zwracanie uwagi na nielegalne składowanie śmieci, które w ostatnich tygodniach stało się jeszcze większym utrapieniem gminy.

- Miejmy tego świadomość, że gmina za to płaci - mówił przywołując za przykład skandaliczne „znalezisko” w Ludwikowie, gdzie zeskładowano plastikowe części i fragmenty wyposażenia samochodów i podobne w Soboklęszczu, gdzie wyrzucono całą przyczepę komunalnych śmieci. W obu sytuacjach koszt uprzątnięcia nielegalnych wysypisk spoczął na gminie, a wójt przestrzegał, że gdyby śmieci porzucono na gruncie prywatnym, kosztami obarczony by został właściciel gruntu.

PKP zamyka przejazdy, ale…

Gmina Joniec nie chce dopuścić do likwidacji kolejowych przejazdów w Osieku, zlokalizowanych na działkach, które nie są jej własnością. Kolej zakwalifikowała do likwidacji aż dwa przejazdy w tej wsi.

Temat planów PKP wobec dwóch przejazdów w Osieku poruszony został w trakcie wtorkowej sesji radnych gminy Joniec, 26 września. Jeden z przejazdów znajduje się na dwóch działkach należących do Lasów Państwowych, drugi - na działkach prywatnych. W przypadku pierwszego, z którego korzysta wielu mieszkańców Osieka i okolicznych wsi, gmina zamierza wykupić grunt od Lasów Państwowych, we własnym zakresie przejazd oznakować i tym samym nie dopuścić do jego zamknięcia. Losy drugiego przejazdu zależeć będą od tego, czy z koleją porozumieją się właściciele działek, na których się znajduje.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry