Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Plaża, boisko i nowa roślinność
Sobota, 24 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Plaża, boisko i nowa roślinność Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Inwestycja w „tereny zielone”

Blisko 2,3 mln zł wyda Płońsk na zagospodarowanie Rutek i terenów zielonych przy miejskich przedszkolach i szkołach do połowy przyszłego roku. W środę, 20 września w tym celu podpisana została umowa z wykonawcą planowanych robót.

Przedsiębiorstwo OK-BUD Piotr Morawski z Nasielska wygrało przetarg na wykonanie prac związanych z rozwojem zielonej infrastruktury na Rutkach i przy miejskich placówkach oświatowych. W ramach podpisanej w środę umowy z wykonawcą przy płońskim akwenie mają powstać chodniki, ścieżki rowerowe, miejsca postojowe i siłownia zewnętrzna. Powstanie także miejska plaża z boiskiem do siatkówki i miejscem na piknik i grill. Ustawione zostaną nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i stoliki do gier planszowych. Wokół akwenu pojawi się nowa roślinność.

Miasto zainwestuje również w tereny zielone okalające przedszkola i szkoły podstawowe (nr 2 i nr 3), gdzie m.in. posadzonych zostanie ponad 2 tys. roślin, wymienione zostaną trawniki, wykonane  systemy nawadniania, a miejsca te wyposażone zostaną w małą architekturę.

Prace związane z realizacją zadania podzielono na dwa etapy. Zakończenia należy się spodziewać w połowie przyszłego roku.

Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry