Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Konferencja profilaktyczna szpitala
Sobota, 24 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Konferencja profilaktyczna szpitala Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Urologiczny tydzień

Zdjęcie do artykułuW ramach Tygodnia Urologii płoński szpital zorganizował urologiczną konferencję. Odbyła się w środę, 27 września.

Urologiczny tydzień ma na celu zwrócenie uwagi na problemy chorób układu moczowo-płciowego, które z uwagi na starzejące się społeczeństwo, dotykają coraz to większej liczby osób. Około 30 proc. wszystkich nowotworów to właśnie schorzenia uroonkologiczne i zachorowalność na nie w Polsce rośnie, aczkolwiek świadomość pacjentów, wczesna diagnostyka i rozwój medycyny sprawiają, iż śmiertelność z powodu tych chorób spada. Kolejną grupą chorób są schorzenia pozanowotworowe, w tym m.in kamica nerkowa.

Leczenie kamicy w ostatnich kilku latach uległo dużej zmianie, dzięki wprowadzeniu małoinwazyjnej metody endoskopowego, laserowego usuwania złogów. Operacje z wykorzystaniem tej metody przeprowadzane są obecnie w płońskim szpitalu przez specjalistów z największym w Polsce doświadczeniem w stosowaniu tej techniki leczenia - urologów: Marka Zawadzkiego i Michała Ogrodnika. Metoda ta polega na dotarciu do kamieni nerkowych przez naturalne otwory ciała, lekarz dostaje się do nerki przez cewkę moczową, pęcherz i moczowód, za pomocą giętkiego ureterorenoskopu i kruszy kamienie laserem holowym. Lekarz podczas zabiegu tą metodą może dotrzeć niemal do każdego miejsca w nerce i skruszyć nawet najtwardsze złogi. Pacjent po zabiegu nie odczuwa bolesnego pozbywania się kamieni.

W konferencji płońskiego szpitala „Profilaktyka i diagnostyka chorób układu moczowo - płciowego” uczestniczyli lekarze, samorządowcy i mieszkańcy. Patronat nad konferencją objął konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii, Cezary Torz.

Podczas spotkania dyrektor szpitala, Paweł Obermeyer mówił o obecnej ofercie urologicznej, a pracujący w Płońsku urolodzy m.in. o nowościach w leczeniu urologicznych schorzeń.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry