Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow O parkingowych obawach i żeby...
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
O parkingowych obawach i żeby... Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

…młodzież się ruszała

Zdjęcie do artykułuNiektórzy radni powiatu mają obawy, że budowany na miejskim terenie przez powiat parking na Rutkach może być w przyszłości płatny.

Powiat przebudowuje ulicę ks. J. Popiełuszki (dawniej ZWM) w Płońsku,  w ramach której to przebudowy przewidziano rondo na skrzyżowaniu z ul. Kolejową i parking na 80 miejsc - naprzeciwko ZS nr 2, na terenie użyczonym przez miasto. Powiat po zrealizowaniu inwestycji przekaże parking miastu.

Radny Dariusz Żelasko (Razem dla powiatu) mówił podczas wtorkowej sesji rady powiatu (26 września), że kłuje go sama myśl, iż za jakiś czas, nawet za 20 lat, młodzież i nauczyciele z powiatowej szkoły  czy urzędnicy starostwa mogliby być kasowani opłatami za parkowanie, tylko dlatego, że powiat parking wybudował. Apelował, by w momencie przekazywania parkingu miastu zastrzec, by miasto parkometrów tam nie ustawiło. Do apelu radnego Żelasko przyłączał się radny Artur Czapliński (PiS).

- Będę rozmawiał z burmistrzem, ale to rada miejska decyduje - odparł starosta, dodając, że dla młodzieży parkingi powinny być usytuowane na obrzeżach miasta - niech zostawią tam samochód i trochę pochodzą. Zwróćmy uwagę, że nasza młodzież praktycznie się nie rusza, przyjeżdżają i odjeżdżają samochodami. Szkoły są w centrum miasta, a drogi i parkingi nie z gumy.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry