Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Na deficyt związany z inwestycjami
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Na deficyt związany z inwestycjami Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Kredyt zaciągną

We wtorek, 26 września rada powiatu zdecydowała o zaciągnięciu długoterminowego kredytu, by pokryć budżetowy deficyt związany z drogowymi i oświatowymi inwestycjami i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Chodzi o kwotę 11,9 mln zł, z czego blisko 9,5 mln zł zostanie przeznaczone na drogowe i oświatowe inwestycje a ponad 1,4 mln zł na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Kredyt ma być spłacany do 2023 roku.

Starosta Andrzej Stolpa (PSL) odpowiadając na pytania radnych, mówił, że powiat miał emitować obligacje, ale oferty, które wpłynęły, były mniej atrakcyjne niż kredyt. Radny Dariusz Żelasko (Razem dla powiatu), przestrzegał, że w ubiegłym roku kredyty były korzystne z uwagi na deflację, warunki te za chwilę będą przeszłością, a trzeba mieć na uwadze, że płońskiemu szpitalowi może być potrzebne finansowe wsparcie.

Radny Artur Czapliński (PiS) mówił, że kredyt zostanie przeznaczony na inwestycje, więc jest za, dezaprobatę budzi jedynie fakt, że radni muszą o tym decydować pod presją czasu.

Radna Elżbieta Wiśniewska (Razem dla powiatu) mówiła, że nie zagłosuje za tą uchwałą, jej zdaniem były ważniejsze inwestycje, w tym obwodnica zachodnia. Stolpa odparł, że to droga miejska, nie mogła być wpisana do programu RIT, bo nie spełniała warunków, a poza tym powiat to nie tylko miasto Płońsk, ale i gminy.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry