Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Ćwiczenia obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego
Sobota, 24 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Ćwiczenia obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Kryptonim „Paryż-Kuchary”

Zdjęcie do artykułuDrugi, praktyczny etap powiatowych ćwiczeń obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pod kryptonimem „Paryż-Kuchary 2017” odbył się w czwartek, 28 września na terenie Leśnictwa Paryż w Rzach w gminie Sochocin.

Zgodnie z „Planem działania w zakresie zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej powiatu płońskiego na 2017 rok” ćwiczenia obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w dniach 21 i 28 września zarządził starosta powiatu.

W pierwszym etapie ćwiczeń zaplanowano rozwiązywanie ćwiczebnych sytuacji kryzysowych przez zespoły zarządzania kryzysowego powoływane na szczeblach powiatowym i gminnym. Celem pierwszego etapu ćwiczeń było sprawdzenie systemów łączności oraz alarmowego obiegu informacji. Ten etap zrealizowano w czwartek, 21 września.

Bardziej widowiskowy, praktyczny etap ćwiczeń zaplanowany został na czwartek, 28 września i odbył się w lasach podlegających płońskiemu nadleśnictwu, w miejscowości Rzy. Tam też pod kierunkiem zastępcy komendanta KP PSP Płońsk Dariusza Brzezińskiego zainscenizowany został epizod pokazujący działania służb ratowniczych powiatu - straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i nadleśnictwa. W lesie w Rzach upozorowano wypadek samochodu osobowego z cysterną przewożącą olej napędowy. W zdarzeniu poszkodowanych zostało pięć osób, którym udzielono pomocy. Jednak wskutek wypadku oba pojazdy zaczęły się palić, a ogień szybko rozprzestrzenił się na poszycie lasu. Ten zaczął płonąć, a w jego gaszeniu wzięło udział blisko 100 strażaków z KP PSP Płońsk i jednostek ochotniczych niemal z całego powiatu. W opanowywaniu skutków katastrofy uczestniczyli ochotnicy z Nowego Miasta, Karolinowa w gminie Sochocin, Nowych Wrońsk, Siedlina, Woli Folwark, Baboszewa, Kaczorowów, Dzierzążni, Naruszewa, Radzymina i Jońca. 

Koordynatorem ćwiczeń z ramienia starostwa był naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Tadeusz Ignał, a ich podsumowanie miało miejsce w szkółce w Kucharach Królewskich.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry