Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Trwa śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa
Piątek, 23 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Trwa śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Obserwacja zarządzona

Zdjęcie do artykułuSąd Okręgowy w Płocku podzielił zdanie płońskiej prokuratury i zarządził obserwację psychiatryczną 27-letniego Tomasza S., który zaatakował nożem 9-letniego chłopca i jego mamę.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia, około godziny 2 nad ranem w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Młodzieżowej  w Płońsku.

27-letni Tomasz S., który był partnerem ciotki mamy 9-letniego Oskara, pozostał  w mieszkaniu po wyjściu gości, spał w kuchni. Gdy się obudził, wziął kuchenny nóż i zaczął się dobijać do drzwi pokoju, w którym spał chłopiec i jego mama. Chłopiec go znał i otworzył drzwi. Tomasz S. podciął dziecku gardło, a potem zaatakował jego matkę, która ruszyła synowi na ratunek - doznała niegroźnych obrażeń rąk. Oskar na szczęście wyszedł z tego cało.
 
Tomasz S. (zameldowany w Sochocinie, mieszkający w Płońsku) został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa - prokuratura przesłuchała świadków, w tym chłopca.

- Dziecko zostało przesłuchane w Sądzie Okręgowym w Płocku - informuje szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak. - Chłopiec potwierdził wersję zdarzeń, szeroko i konkretnie opisał, co się wydarzyło.

Prokuratura informuje również, że wystąpiła o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Tomasza S. - ponieważ taką konieczność wskazali biegli podczas badania ambulatoryjnego. Płocki sąd zdanie prokuratury podzielił i zarządził obserwację. Prokuratura czeka na uprawomocnienie postanowienia.

Katarzyna Olszewska

foto: archiwum
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry