Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Weronisia wkrótce otrzyma nową pompę
Piątek, 23 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Weronisia wkrótce otrzyma nową pompę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Brawo! Udało się

Zdjęcie do artykułuParafia w Królewie wsparła chorą na cukrzycę małą mieszkankę Krajęczyna w gminie Joniec - Weronikę Złotkowską. Od września dziewczynka rozpocznie klasę pierwszą, a nauka w niej z pewnością będzie ułatwiona dzięki nowej pompie insulinowej, na którą są już pieniądze.

Kwesta zorganizowana w niedzielę, 23 lipca w Królewie bardzo przyczyniła się do tego, że zakup nowoczesnej pompy insulinowej dla Weroniki stał się możliwy. Dzięki hojności  i życzliwości parafian miejscowego kościoła zebrane zostało blisko 3,5 tys. zł, a dodatkową sumę 5 tys. zł wpłacił anonimowy darczyńca. Wobec tego na fundacyjne konto Weronisi parafia w Królewie wpłaciła blisko 8,5 tys. zł i jest już pełna kwota 17 tys. zł potrzebna na zakup pompy.

 

Przypomnijmy, że mała mieszkanka Krajęczyna cierpi na cukrzycę typu pierwszego, zdiagnozowaną na początku tego roku. Jest uczennicą szkoły w Królewie, a placówka wspiera dziewczynkę i jej mamę w tej ciężkiej chorobie. W niedzielę uczniowie szkoły również przyłączyli się do kwesty.

Weronika otrzymała pompę insulinową finansowaną przez NFZ, jednak jej obsługa jest skomplikowana. Nowoczesna pompa, którą zamierza zakupić mama Weroniki mechanicznie dozuje insulinę, dostosowując ją do potrzeb organizmu. Ten zakup bardzo usprawni życie Weroniki i jej mamy.

Mama Anna chce zrealizować ten zakup najpóźniej we wrześniu, zaraz po tym, jak wyczerpie się zapas medycznych przyborów potrzebnych do obsługi obecnej pompy.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zakup nowej pompy stał się dla nas możliwy - mówi, a do jej podziękowań przyłącza się także proboszcz parafii w Królewie ks. Witold Zembrzuski.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry