Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Śmierć w Gumowie - śledztwo zawieszone
Piątek, 23 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Śmierć w Gumowie - śledztwo zawieszone Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Podejrzany ciężko chory

Płońska prokuratura zawiesiła postępowanie w sprawie zgonu mieszkanki Gumowa w gm. Dzierzążnia. Podejrzany o pobicie żony mężczyzna jest ciężko chory i jego stan nie pozwala na wykonanie jakichkolwiek czynności procesowych.

W trwającym do niedawna śledztwie prokuratura wykonała większość czynności i zawnioskowała do sądu o zarządzenie obserwacji psychiatrycznej 67-letniego mieszkańca Gumowa.

- Z uwagi na fakt, że stan zdrowia podejrzanego jest krytyczny i uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek czynności procesowych postępowanie w tej sprawie zostało zawieszone - poinformowała szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak. - Dlatego wycofaliśmy wniosek o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej, uchyliliśmy też decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Z informacji prokurator Ambroziak wynika, że szpital więzienny, w którym przebywał mieszkaniec Gumowa powiadomił prokuraturę, że pobyt w więziennym szpitalu nie daje możliwości leczenia w kierunku zdiagnozowanej choroby, co jest zagrożeniem dla życia mężczyzny. Przebywa on obecnie w cywilnym szpitalu, który potwierdził, że stan zdrowia jest krytyczny. Prokuratura będzie się zwracać do szpitala o informację w tej sprawie co trzy miesiące.

Przypomnijmy - zdarzenie miało miejsce w połowie stycznia br. 70-letnia mieszkanka Gumowa, Wacława N. z obrażeniami głowy została zabrana z terenu swojej posesji przez karetkę pogotowia. Była pobita i wychłodzona, znaleziono ją na podwórku w piżamie i kapciach,  zmarła w szpitalu. Zarzut pobicia postawiono jej mężowi, 67-letniemu Romanowi N., który został tymczasowo aresztowany. Relacje mieszkańców o tym, że w tej rodzinie była przemoc i kobieta była przez męża bita, potwierdzała policja. 67-latek został zresztą wcześniej skazany za znęcanie się nad żoną. Z informacji prokuratury wynika, że kobieta zmarła co prawda wskutek przyczyn kardiologicznych, ale pobicie i wychłodzenie organizmu miało na ten zgon wpływ, biorąc pod uwagę jej wiek i fakt, że była osobą schorowaną. Sekcja zwłok potwierdziła, że kobieta została trzykrotnie uderzona w głowę przedmiotem typu kij.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry