Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Sprawa ośrodka zdrowia w Czerwińsku
Piątek, 23 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Sprawa ośrodka zdrowia w Czerwińsku Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Do powtórki

Płońska prokuratura prowadzi czynności dotyczące użyczenia przez gminę Czerwińsk budynku ośrodka zdrowia. Śledztwo w tej sprawie było umorzone, ale wskutek zażalenia sąd decyzję prokuratury uchylił.

Postępowanie dotyczy budynku ośrodka zdrowia, należącego do gminy i przez gminę zmodernizowanego z unijnym dofinansowaniem. Przez wiele lat działalność medyczną w tym budynku prowadziła spółka Vitamed, przynajmniej w ostatnich latach na zasadzie bezpłatnego użyczenia obiektu.

Od początku stycznia ubiegłego roku, zgodnie z decyzją wójta, gminny ośrodek, również na zasadzie bezpłatnego użyczenia, został przekazany spółce Zdrowie. Vitamed przeniósł się do innego budynku i nadal prowadzi w Czerwińsku działalność. Gmina informowała, że umowa użyczenia spółce Zdrowie gminnego obiektu została podpisana do końca lipca 2018 roku, ale niewykluczone, że jeśli przychodnia będzie dobrze funkcjonowała i skończy się karencja unijnego projektu to gmina zaproponuje już umowę komercyjną, bo obecnie z uwagi na unijne dofinansowanie gmina nie może pobierać pieniędzy.

Jak informuje szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak, w styczniu ubiegłego roku do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące użyczenia spółce Zdrowie ośrodka. Postępowanie miało wyjaśnić, czy nie doszło w tej sprawie do nieprawidłowości. Prokuratura śledztwo umorzyła, nie dopatrując się popełnienia przestępstwa, ale wskutek zażalenia spółki Vitamed sąd decyzję prokuratury uchywił i wskazał, jakie czynności prokuratura ma wykonać.

Akta tej sprawy, można powiedzieć, gościły niedawno w Prokuraturze Okręgowej w Płocku gdzie wpłynęła skarga złożona przez pełnomocnika zawiadamiających.

Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry