Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Program rewitalizacji Sochocina
Piątek, 23 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 151 (1179) - 14 lutego 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Program rewitalizacji Sochocina Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Mimo uwag - na „tak”

Zdjęcie do artykułuRadni gminy Sochocin na zwołanej w czwartek, 27 lipca błyskawicznej sesji nadzwyczajnej podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia programu rewitalizacji gminy.

Obrady poprzedziła konferencja podsumowująca działania w zakresie opracowania programu.

Dawid Szostek z toruńskiego Centrum Funduszy UE przedstawił mieszkańcom gminy Sochocin wyniki analiz prowadzonych przez firmę w celu opracowania programu rewitalizacji dla gminy Sochocin - dokumentu wymaganego przy staraniach o środki unijne. Opracowanie miało na celu wskazanie obszarów wymagających rewitalizacji. Wyszczególnione w programie rewitalizacyjnym miejsca to Gutarzewo i część Sochocina.

Przeprowadzone przez toruńską firmę działania (w tym konsultacje społeczne) wskazały także na problemy gminy, m.in. stan gminnych dróg, brak ścieżek rowerowych, czy niewystarczająco rozwinięta infrastruktura turystyczna. Natomiast walory turystyczne pojawiają się w programie jako mocne strony gminy obok m.in. dogodnego położenia komunikacyjnego czy dobrych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.

Radnych ciekawiło, jak duża liczba mieszkańców gminy uczestniczyła w konsultacjach, a co za tym idzie, czy wyniki analiz są miarodajne.

- Z dużą ostrożnością, ale należy założyć, że wyniki w jakimś stopniu odzwierciedlają stan rzeczywisty - odpowiedział Dawid Szostek przyznając jednocześnie, że konsultacje nie cieszyły się dużym powodzeniem, lecz nie tylko na nich oparte są analizy.

Kolejne ważne pytanie radnych - czy wytypowanie obszaru rewitalizacji nie ograniczy realizacji planów wobec pozostałych obszarów gminnych, możliwych dzięki środkom unijnym? Szostek przyznał, że w przypadku projektów tzw. „miękkich” (gdzie przykładowo środki pozyskiwane są poprzez lokalne grupy działania) może to mieć wpływ, natomiast w przypadku projektów mających wpływ na ogólny rozwój gminy, program rewitalizacji wpływu mieć nie będzie.

Ostatecznie radni uchwałę podjęli umawiając się, że wszelkie ich uwagi do programu uwzględnione zostaną na etapie poprawek, czyli po ocenie poprawności dokumentu przez urząd marszałkowski.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry