Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Sport arrow nr 103 (1131) - 1 lutego 2017 arrow Wielkie sukcesy naszych drużyn w koszykarskich mistrzostwach rejonu
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkie sukcesy naszych drużyn w koszykarskich mistrzostwach rejonu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Złoto dla SP Raciąż i SP 2 Płońsk, srebro płońskiego ogólniaka

Zdjęcie do artykułuW rywalizacji szkół podstawowych tytuły mistrzowskie zdobyły raciążanki i chłopcy płońskiej dwójki. Dziewczęta LO Płońsk zaś zdobyły tytuł wicemistrzowski.

Złoto raciążanek

Walkę naszych drużyn o medale mistrzostw rejonu w koszykówce zaczęły reprezentantki SP Raciąż, które w stawce trzech drużyn zagrały w Strzegowie, 19 stycznia. Raciążanki zaprezentowały się znakomicie, najpierw 26:6 pokonując Glinojeck, a następnie aż 22:2 Strzegowo. Złoty medal - i awans na mazowieckie igrzyska młodzieży szkolnej - nie podlegały dyskusji.

Gimnazjalistki bez medalu

Dzień później - również w Strzegowie - w stawce pięciu drużyn o medale w rejonie zagrały gimnazjalistki z Raciąża. I medalu nie zdobyły, choć wszystko rozbiło się o zaledwie jeden kosz. W grach grupowych bowiem reprezentantki G Raciąż przegrały ze Strzegowem i pokonały Zatory, które z kolei pokonały strzegowianki. Wszystkie trzy drużyny miały na swoim koncie po jednej wygranej, o awansie do strefy medalowej decydował bilans małych punktów. A w tym minimalnie gorsze od zawodniczek G Zatory okazały się raciążanki i nie zagrały o brąz. Mistrzem rejonu zostało G Glinojeck, wicemistrzem Strzegowo, a brąz wywalczyły Zatory.

Złoto chłopców dwójki

We wtorek, 24 stycznia do Ciechanowa przyjechały cztery najlepsze w rejonie koszykarskie drużyny chłopców szkół podstawowych. A wśród nich mistrzowie naszego powiatu z SP 2 Płońsk, którzy zagrali znakomity turniej. 15:11 z mławską czwórką, 41:10 z ciechanowską piątką i 30:12 z ciechanowską czwórką - to trzy efektowne zwycięstwa. Tytuł mistrza rejonu i awans na mazowieckie igrzyska młodzieży szkolnej. Srebro dla SP 4 Mława, brąz dla SP 4 Ciechanów.

Srebro dziewcząt z ogólniaka

W piątek, 27 stycznia, Strzegowo były areną walki o mistrzostwo rejonu dziewcząt szkół średnich. O medale zagrały trzy drużyny, w tym koszykarki LO Płońsk. Zdecydowanie najlepsze okazały się zawodniczki LO Strzegowo, które wysoko wygrały dwa spotkania i pewnie zdobyły złoto. O tytule wicemistrzowskim decydował pojedynek ogólniaków z Płońska i Mławy. Srebro podopieczne Marka Goliasza zdobyły bezdyskusyjnie, pokonując rywalki aż 52:19. (r)


WYNIKI

SZKOŁY PODSTAWOWE - DZIEWCZĘTA

* SP Strzegowo - SP Glinojeck 17:23 * SP Glinojeck - SP Raciąż 6:26 * SP Strzegowo - SP Raciąż 2:22.

Kolejność końcowa: 1. SP Raciąż - 2 zw. (48:8); 2. SP Glinojeck - 1 zw. (29:43); 3. SP Strzegowo - 0 zw. (19:45).

SZKOŁY PODSTAWOWE - CHŁOPCY

* SP 2 Płońsk - SP 4 Mława 15:11 * SP 4 Ciechanów - SP 5 Ciechanów 22:20 * SP 4 Mława - SP 4 Ciechanów 40:7 * SP 2 Płońsk - SP 5 Ciechanów 41:10 * SP 2 Płońsk - SP 4 Ciechanów 30:12 * SP 4 Mława - SP 5 Ciechanów 30:12.

Kolejność końcowa: 1. SP 2 Płońsk - 3 zw. (86:33); 2. SP 4 Mława - 2 zw. (81:34); 3. SP 4 Ciechanów - 1 zw. (41:90); 4. SP 5 Ciechanów - 0 zw. (42:93).

GIMNAZJA - DZIEWCZĘTA

Grupa A: * G Raciąż - G Strzegowo 4:11 * G Strzegowo - G Zatory 8:10 * G Raciąż - G Zatory 10:6. Kolejność w grupie A: 1. G Strzegowo - 1 zw. (19:14); G Zatory - 1 zw. (16:18); 3. G Raciąż - 1 zw. (14:17).

Grupa B: G 2 Mława - G Glinojeck 9:23. Kolejność w grupie B: 1. G Glinojeck - 1 zw. (23:9); 2. G 2 Mława - 0 zw. (9:23).

Mecz o III miejsce: G Zatory - G 2 Mława 8:6.

Mecz o I miejsce: G Strzegowo - G Glinojeck 12:30.

Kolejność końcowa: 1. G Glinojeck; 2. G Strzegowo; 3. G Zatory; 4. G 2 Mława; 5. G Raciąż.

SZKOŁY ŚREDNIE - DZIEWCZĘTA

* LO Płońsk - LO Strzegowo 11:43 * LO Strzegowo - LO Mława 54:16 * LO Płońsk - LO Mława 52:19.

Kolejność końcowa:
1. LO Strzegowo - 2 zw. (97:27); 2. LO Płońsk - 1 zw. (63:62); 3. LO Mława - 0 zw. (35:106).

foto: zbiory prywatne, Łukasz Wielechowski
 

Zdjęcie do artykułu

Mistrzowie rejonu - SP 2 Płońsk. W górnym rzędzie, od lewej: Patryk Romanowski, Kacper Zieliński, Kamil Urbanowski, Olaf Bałdyga, Michał Bodalski, Michał Kowalski, opiekun Dariusz Kowalski. W dolnym rzędzie, od lewej: Sebastian Ambroziak, Adam Słodowski, Kacper Karwowski, Adam Piwoński, Jakub Szałek, Patryk Stępinski.
 
 
Zdjęcie do artykułu

Mistrzynie rejonu - SP Raciąż. W górnym rzędzie, od lewej: Amelia Rutkowska, opiekun Agnieszka Kopcińska, Oliwia Niksa, Małgorzata Beretta, Wiktoria Tylczyńska, Oktawia Czaczyk, Aleksandra Chłopik, Patrycja Dziemian, Paulina Żebrowska. W dolnym rzędzie, od lewej: Laura Gburczyk, Patrycja Markiewicz, Oliwia Staniszewska, Marta Białecka.
 
 
Zdjęcie do artykułu

Wicemistrzynie rejonu - LO Płońsk, od lewej: Marta Gutowska, Aleksandra Mystkowska, Anna Jasińska, Ewelina Fryzowska, Izabela Boruszewska, Paulina Orzechowska, Paulina Niewiadomska, opiekun Marek Goliasz. Nieobecne na zdjęciu: Karolina Olszewska, Urszula Ogrzewalska, Zuzanna Ząbczyk, Daria Markuszewska.
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry