Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 63 (1091) - 6 kwietnia 2016 arrow Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Spotkanie z pisarką


Zdjęcie do artykułuSpotkanie z autorką literatury dziecięcej Margarett Borroughdame odbyło się w sobotę, 2 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w ramach cyklu spotkań płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Margarett Borroughdame lub inaczej Małgorzata Grodzka jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Spod jej pióra wyszła opowieść o „Ciasteczkowej choince żuczka Blo” i tomik poezji dziecięcej „Rozkoszne lato”. Aktualnie wydawana jest druga część cyklu o porach roku - „Nie taka mroźna zima”, a w najbliższych planach autorki jest wydanie trzeciego tomiku - „Wiosna radosna”.

O swoich książkach, pasji pisarskiej i wpływie regularnego czytania na rozwój dzieci Margarett Borroughdame opowiadała w sobotę słuchaczom płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach wykładu „O sensie rodzinnego czytania, o wpływie czytania na wszechstronny rozwój dziecka, o wartościach…”. Regularne czytanie powoduje, że dziecko rozwija się znacznie szybciej niż to, któremu obcy jest świat książek. Bo książki to magia, to bogaty świat emocji, to rozwój i ćwiczenie pamięci, to budowanie w dzieciach poczucia bezpieczeństwa i bliskości. Natomiast książki Margarett Borroughdame są współtworzone przez dzieci. Ilustracje do cyklu wierszy na każdą z pór roku są tworzone przez najmłodszych. Książka o przygodach żuczka Blo ma czarno-białe ilustracje, by to dzieci mogły nadać im kolory.
 


Mieszkająca w Warszawie pisarka pośrednio związana jest z powiatem płońskim. Jej rodzice są słuchaczami płońskiego uniwersytetu i mieszkańcami Królewa w gminie Joniec.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry